Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Türgi õhulöögis Süürias hukkus 18 inimest, sealhulgas kurdi võitlejaid

{{1493113140000 | amCalendar}}
Õhurünnak.
Õhurünnak. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Kirde-Süürias hukkus teisipäeva varahommikul toimunud Türgi õhulöögis vähemalt 18 inimest, teatasid aktivistid.

"Hukkunute seas on kurdi Rahvakaitseüksuste (YPG) võitlejad ja meediatöötajad," lausus Süüria Inimõiguste Vaatluskeskuse juht Rami Abdel Rahman. Tema varasemal sõnul sai rünnakus surma kolm inimest.

Türgi sõjalennukid pommitasid teisipäeva varahommikul kurdimässuliste positsioone Põhja-Iraagis ja Kirde- Süürias, teatasid Ankara, Iraak, aktivistid ja mässulised.

Türgi sõjaväe sõnul sooritati õhulöögid Iraagis Sinjari mäe piirkonnas ning Süürias samuti ühes mägipiirkonnas. Avalduses lisati, et operatsiooni eesmärk oli tõkestada kurdimässuliste ning nende relvade, laskemoona ja lõhkeaine sisenemine Türki.

YPG kinnitas varasemalt, et nende baasile Kirde-Süürias sooritati varahommikul õhurünnak. Teates öeldi, et rünnak põhjustas ohvreid, kuid nende arvu ei täpsustatud.

Iraagis toimunud rünnakus sai eksikombel surma kaheksa Iraagi Kurdistani julgeolekujõudude liiget, ütles Iraagi kõrge ametnik. Kurdistani autonoomne piirkond on Türgiga liidus.

Türgi peab YPG-d terrorirühmituseks, sest see on seotud Türgis keelustatud Kurdistani Töölisparteiga (PKK). Ankara toetab IS-i vastu võitlevaid mässulisi, kuid ründab nii YPG-d kui ka USA-toetatud Süüria Demokraatlikke Jõude (SDF), milles YPG on enamuses.

Iraagi kurdid taunivad Türgi õhurünnakut

Iraagi autonoomne Kurdistani piirkond mõistis teisipäeval hukka Türgi õhurünnakud, milles hukkus kaheksa kurdi julgeolekujõudude liiget.

Kurdi relvajõudude avalduses öeldi aga, et õnnetuses on süüdi Türgi mässuline Kurdistani Tööpartei (PKK), sest öine rünnak oli suunatud nende vastu.

"Pešmergade surm on kahetsusväärne ja Türgi sõjalennukite rünnak pešmergadele vastuvõetamatu," seisis avalduses.

Türgi sõjalennukid pommitasid ööl vastu teisipäeva kurdi mässuliste ja nende liitlaste positsioone Põhja-Iraagis ja Kirde-Süürias. Kuus Iraagi Kurdistani julgeolekujõudude liiget sai surma.

Iraagi Kurdistani autonoomse piirkonna pešmergaministeeriumi peasekretär kindralleitnant Jabbar Yawar ütles, et õhulöögi sihtmärk oli Türgis keelustatud Kurdistani Töölisparteiga (PKK) liidus olev Jeziidi Kaitseüksus (YBS). Iraagi Kurdistani liitlane Türgi peab PKK-d terrorirühmituseks.

PKK ja Iraagi kurdide pešmerga on võistlevad rühmitused, mistõttu süüdistati pešmergade hukkumises PKK-d.

"Nende probleemide ja pingete põhjuseks on PKK kohalolek," öeldi avalduses.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: