Sotsid peavad eestikeelset haridussüsteemi hirmutamiskampaaniaks

Foto: Martin Dremljuga/ERR

Paides koos olnud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) volikogu otsustas, et erakonna üldkogu koguneb uue esimehe ja juhtorganite valimiseks ning programmi uuendamiseks 11. juunil Pärnus. Sotsid peavad hirmutamiskampaaniaks Reformierakonna ideed, et kogu haridussüsteem oleks alates lasteaiast eestikeelne.

Kaks aastat SDE-d juhtinud Jevgeni Ossinovski on järgmisel üldkogul taas valmis erakonna juhtimise enda õlule võtma.

"Tõsi see on, et plaanin taotleda uut mandaati erakonna juhtimiseks veel kaheks aastaks läbi riigikogu valimiste 2019. aastal. Olulisemate linnade linnapeakandidaadid käib erakond välja üldkogul, valimistele minnakse tugeva organisatsiooniga enamuses omavalitsustes. Erilist rõhku pannakse Tallinnale, kus tuleb hoiduda eesti- ja venekeelsete valijate vastandamisest," kommenteeris Ossinovski "Aktuaalsele kaamerale".

Sotsid peavad hirmutamiskampaaniaks Reformierakonna ideed, et kogu haridussüsteem oleks alates lasteaiast eestikeelne.

"Vastandumine eesti- ja venekeelsete tallinlaste vahel soodustab Keskerakonna ainuvõimu jätkumist, lõhestab kogukondi ja tegelikult ei ole see, mida Eesti inimesed tahaksid kohalikel valimistel valida, ei tahaks valida oma kaaskodanike vastu. Siis ka sel korral on Reformierakond juba alustanud hirmutamiskampaaniaga," leidis Ossinovski.

Jevgeni Ossinovski hinnangul on see mõte hariduslikult võhiklik ja selle ainus eesmärk on suurendada rahvustevahelisi lõhesid.

"Selle varjupooleks on kindlasti see, et sisulised arutelud Tallinna tuleviku osas vajuvad tagaplaanile. Ja teiselt poolt on see meelepärane samm Keskerakonnale, kellel selline küsimusepüstitus aitab kindlasti ka oma valimistulemust parandada," selgitas Ossinovski.

Volikogu koosolekul anti ülevaade poliitilisest olukorrast ning arutleti valitsuse tegevuse üle, teatas erakond. Samuti räägiti pikemalt valmistumisest 15. oktoobri kohalike omavalitsuste valimisteks.

Toimetaja: Karin Koppel, Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: