Fotod: lõppes seni suurim Kevadtorm ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1495687860000 | amCalendar}}

Kaitseväe keskpolügoonil peeti neljapäeval pidulik rivistus, millega loeti kolm nädalat väldanud Kevadtorm lõppenuks.

Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras ütles rivistusel, et tegemist oli kõigi aegade suurima Kevadtormiga. "Õppuse suurus on kindel märk sellest, et peame ühtviisi tähtsaks nii enda iseseisva kaitsevõime edasiviimist kui ka kollektiivse kaitse tugevdamist," lisas ta.

Terrase sõnul on Kevadtormi peamine eesmärk pataljonide kokkuharjutamine ning selle hindamine enne reservi suunamist.

"Ajateenijad on kõige keskmes. Kevadtorm on parim võimalik viis teie ajateenistuse jooksul kogutud teadmiste, oskuste ja kogemuste proovile panekuks," sõnas ta.

Samuti tänas kindral Terras kaitseliitlasi ning liitlas- ja partnerriikide sõdureid, kes lisasid õppusele värvi nii oma tehnika kui ka kogemustega.

Kevadtormi rivistusel olid rivistunud 1. ja 2. jalaväebrigaadi ning liitlaste üksused, samuti kaitseväeorkester. Külaliste hulgas olid liitlaste, õppusel osalenud haiglate ja kohalike omavalitsuste esindajad, joonistusvõistlusel osalejad ning õppuse toetajad, päästeameti, politsei- ja piirivalveameti, Kaitseliidu ja metskondade esindajad.

Tänavu peamiselt Ida- ja Lääne-Virumaal peetud Kevadtorm algas 8. mail. Üksused alustasid erinevate lahinguliikide harjutamist kompanii- ja pataljoni tasemel. Seejärel praktiseerisid üksused koostööd brigaadide tasemel. Õppuse lõpus pidasid kaks brigaadi omavahel õppelahinguid, kus osalesid esmakordselt ka liitlaste
tankid. Lisaks olid lahingutegevusse kaasatud liitlaste lennuvahendid ning õhuväe helikopterid.

Kevadise õppuse ajal korraldati juba 12. korda ka traditsiooniline joonistusvõistlus pealkirjaga "Kaitsevägi õppusel". Osa said võtta kõik õppuse alale jäävate valdade üldhariduskoolide õpilased. Kokku laekus võistlusele üle viiesaja töö. Kaitseväe juhataja andis rivistusel üle auhinnad, millega toetatakse laste kunstilembuse arengut.

Üksused alustasid teekonda Kevadtormilt koduväeosadesse kolmapäeval ning jätkavad seda neljapäeval pärast rivistust. 1. jalaväebrigaadi Scoutspataljoni ja Kalevi jalaväepataljoni tehnika liigub keskpolügoonilt Paldiskisse, tankitõrjekompanii ja Viru jalaväepataljoni kolonnid liiguvad Jõhvi marsruudil. 2. jalaväebrigaadi Kuperjanovi jalaväepataljon ja tagalapataljon liiguvad Võrru. Reede jooksul liigub veel logistikapataljon Pahklast Ämarisse.

Juba juunis algab Eestis järgmine suurem õppus Saber Strike.

Kolmapäeval peeti Kevadtormil viimased lahingud:

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: