Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Õppusel Saber Strike osalevad pommitajad B-1 ja B-52

{{1496730360000 | amCalendar}}
Autor/allikas: AFP/Scanpix

Sel nädalal alanud õppusel Saber Strike teevad madallende hetkel Ämari lennubaasis baseeruvad USA kopterid Black Hawk, Pave Hawk, Apache ja Chinook ning strateegilised pommitajad B-1 ja B-52 ning mitmeotstarbelised hävitajad F-16.

"Eesti õhuväe jaoks on alanud õppuse üheks peamiseks eesmärgiks kõrgel lendavate lennukite, madalal lendavate kopterite ja maapeal tegutsevate üksuste integreerimine üheks tervikuks. Olulist rolli selle ühtsuse saavutamisel etendavad Eesti õhuväe taktikalised tulejuhid maaväe üksuste juures ning läviohvitserid staapides," ütles Ämari lennubaasi ülem kolonelleitnant Ülar Lõhmus.

USA maaväe mitmeotstarbelist kopterit UH-60 Black Hawk kasutatakse üksuste transportimiseks, vigastatute evakuatsiooniks, lahingujuhtimiseks ja muudeks ülesanneteks.

Kopteri HH-60 Pave Hawk ülesandeks aga on kriisi- või sõjaajal vastase territooriumile sattunud lendurite ning ka teiste kaitseväelaste otsimine ning päästmine.

AH-64 Apache on mõeldud eelkõige maapealsete sihtmärkide ründamiseks. Suur transpordikopter CH-47 Chinook võib pardale võtta rohkem kui 50 võitlejat.

Lennutegevus toimub Eesti õhuruumis kuni 16. juunini.

Balti riikides ja Poolas toimuval USA maaväe iga-aastasel õppusel Euroopas osalevad esimest korda kõik NATO lahingugrupid. Eestis võtavad õppusest osa Scoutspataljoni, Ühendkuningriigi, Prantsusmaa, Taani, Ameerika Ühendriikide ja Soome sõdurid.

Õppuse juhtriik on sel aastal Läti, seal asub ka õppuse juhtstaap.

Kokku 20 NATO liitlas- ja partnerriigi üksused jaotuvad kolme Balti riigi ja Poola vahel, Eestis harjutab ligi 1500 kaitseväelast peamiselt kaitseväe keskpolügoonil, Tapal ja Ämaris.

Vene hävitaja saatis USA strateegilist pommitajat

Vene hävitaja Su-27 saatis teisipäeval USA strateegilist pommitajat B-52, mis lendas Läänemerel rahvusvahelises õhuruumis piki Vene piiri, teatas Venemaa.

"Vene Su-27 meeskond lähenes lendavale objektile ohutule kaugusele ja tuvastas USA strateegilise pommitaja B-52 ning saatis seda," vahendas BNS kaitseministeeriumi avaldust.

Ameti teatel naasis hävitaja pärast USA pommitaja riigipiirist eemaldumist lähtelennuväljale.

Kaitseministeeriumist öeldi, et Vene radarid tuvastasid pommitaja umbes kell 9.

Seda saatma saadetud hävitaja pärines Balti laevastiku lennuväest.

Toimetaja: Marek Kuul, Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: