Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tusk: minu ja Trumpi seisukohad Venemaa suhtes ei kattu

Euroopa Liidul ja USA presidendil Donald Trumpil on Venemaaga suhtlemise, kliimamuudatuste ja globaalse kaubanduse osas erinevad seisukohad, ütles Euroopa Ülemkogu alaline eesistuja Donald Tusk neljapäeval pärast USA riigipeaga kohtumist.

Tusk ütles telepöördumises, et nad olid ühel nõul relvarühmituste vägivalla tõkestamise ja Ukrainaga suhete osas, vahendas Reuters.

"Arutlesime välispoliitika, julgeoleku, kliima ja kaubandussuhete üle," sõnas Tusk Brüsselis pärast tunniajast kohtumist Trumpi ja Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga.

Tuski sõnul oldi paljudes valdkondades üksmeelel, ennekõike terrorismivastase võitluse osas.

"Kuid lahtiseks jäävad mõned teemad nagu kliima ja kaubandus ning ma pole sada protsenti veendunud, et me saame täna öelda - meie all pean silmas härra presidenti ja iseennast - et meil on ühine positsioon, ühine arvamus Venemaa kohta, kuigi mis puudutab Ukraina konflikti, siis tundub, et oleme ühel nõul," tõdes Tusk.

Allikad: Trump muretseb, et Brexit mõjutab ameeriklaste töökohti

Trump rääkis allikate teatel ELi esindajatele oma murest, et kui Suurbritannia EList lahkub, võivad ameeriklased töökohti kaotada.

Trump "väljendas muret, et Brexiti tagajärjel kaovad USAs töökohad," rääkis allikas.

Mulluse presidendikampaania ajal ärritas Trump ELi liidreid, tervitades Brexitit ja viidates, et seda eeskuju võivad järgida ka teised riigid.

Samas usuvad ELi esindajad, et Trump on pärast ametisse asumist oma suhtumist plokki parandanud, arvestades asjaolu, et Euroopa integratsioon on ka USA huvides.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: