Euroopa liberaalid taunisid nende fraktsiooni kuuluva Toomi käike Süüriasse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1496656860000 | amCalendar}}
Yana Toom Aleppos.
Yana Toom Aleppos. Autor/allikas: Facebook

Euroopa Liberaalide ja Demokraatide Partei (ALDE) nõukogu mõistis nädalavahetusel peetud kohtumisel hukka ALDE-sse kuuluva europarlamendi saadiku, Keskerakonna liikme Yana Toomi külaskäigud Süüriasse ja kohtumised president Bashar Al-Assadiga.

"Yana Toomi käigud Süüriasse sõjakurjategija Al-Assadi juurde pälvisid ALDE delegaatide ühemõttelise hukkamõistu. On märgiline, et lisaks Reformierakonnale on ka ALDE liidrid võtnud selge seisukoha Keskerakonna juhtivpoliitiku Yana Toomi Assadi režiimi toetava tegevuse kohta," ütles ALDE nõukogul osalenud Reformierakonna esimees Hanno Pevkur pressiesindaja vahendusel.

Pevkuri sõnul tõusis teema lisaks nõukogule ka päev varem toimunud ALDE juhatuses.

"On oluline, et mõistaksime üheselt hukka sõbralikud külaskäigud Assadi kui suurima elus oleva sõjakurjategija juurde. Selline tegevus ei ole ALDE partei jaoks tolereeritav," edastas Reformierakond ALDE partei asepresidendi, sakslase Markus Löningi sõnu.

"Need käigud Süüriasse vajavad meilt selget reageeringut. Külaskäik Assadi juurde koos Venemaa duumasaadikutega on täiesti vastuvõetamatu ja vajab selget hukkamõistu," sõnas ALDE fraktsiooni aseesimees Euroopa Nõukogu Parlamentaarses Assamblees, Rootsi parlamendisaadik Kerstin Lundgren Reformierakonna teatel.

Yana Toom: Pevkuri pressiteade on fake-uudise õpikunäide

Yana Toom teatas, et Hanno Pevkur eksitab avalikkust. "ALDE nõukogu töövormiks on poliitiliste teemade arutelu ja nende põhjal resolutsioonide, pöördumiste või siis mõttepaberite vastu võtmine. Ühtegi dokumendi, kus oleks mainitud Toomi Süürias käigud, pole Ljubljanas ei arutletud ega vastu võetud. Enamgi veel – kohalolijate kinnitusel Yana Toomi nime pole mainitud ka istungite käigus," teatas Toom.

"Pole välistatud, et Hanno Pevkur jutustas ümber lauajutud, aga sel juhul tegemist on klassikalise fake-uudisega, mis ei kajasta rohkemat, kui Pevkuri personaalset soovmõtlemist."

ALDE liikmed moodustavad Euroopal Parlamendis suuruselt neljanda fraktsiooni, Eestist kuuluvad ALDE-sse Reformierakond ja Keskerakond.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: