Uuring: populaarseim linnapeakandidaat Tallinnas on Taavi Aas

Foto: ERR/Siim Lõvi

Kõige populaarsem linnapeakandidaat Tallinnas on Keskerakonna kohalik esinumber Taavi Aas, selgus ERR-i uudistetoimetuse tellitud Turu-uuringute AS-i üle 800 vastajaga küsitlusest.

Vastajatele esitati valiku tegemiseks kaart, kuhu olid kantud kuue juba välja käidud või erakondade poolt kaalutavate kandidaatide nimed. Vastaja võis välja pakkuda ka nimekirjas mittesisalduva nime või vastata „ei oska öelda“.

Küsitluse järgi on valimisõiguslike tallinlaste seas kõige populaarsem linnapeakandidaat Taavi Aas, keda tahaks meeritoolil näha 30 protsenti vastanutest.

Ehkki eelmistel kohalikel valimistel kogus Aas vaid 227 häält, on tema suur toetus selgitatav asjaoluga, et ta on täitnud linnapea kohuseid juba 2015. aasta septembrist ning olnud linna poolt meedias peamine kõneisik.

Populaarsuselt teine linnapeakandidaat on sotsiaaldemokraatide esinumber Tallinnas Rainer Vakra, keda näeks linnapeana 11 protsenti. Kolmandal kohal oli Kristen Michal Reformierakonnast kaheksa protsendi toetusega.

EKRE liider Martin Helme kogus viis protsenti, IRL-i Viktoria Ladõnskaja kolm protsenti ja Roheliste Züleyxa Izmailova ühe protsendi toetuse.

Enam kui kolmandik (36 protsenti) valimisõiguslikest tallinlastest ei osanud linnapea eelistust öelda. Kuus protsenti pakkus välja muid kandidaate, kelle seas kordus kõige sagedamini Mihhail Kõlvarti nimi.

Kui jätta kõrvale nende inimeste arvamused, kes ei osanud oma eelistust välja öelda, oleks linnapeakandidaatide populaarsuse rida järgmine: Taavi Aas 46 protsenti, Rainer Vakra 17 protsenti, Kristen Michal 12 protsenti, Martin Helme kaheksa protsenti, Viktoria Ladõnskaja viis protsenti, Züleyxa Izmailova kaks protsenti, mõni muu kandidaat 10 protsenti.

Suur erinevus ilmnes ka vastajate rahvuse pinnal

Eestlastest vastajate seas oli populaarseim linnapeakandidaat Rainer Vakra (19 protsenti), kellele järgnesid Taavi Aas (16 protsenti), Kristen Michal (13 protsenti), Martin Helme (üheksa protsenti) ja Viktoria Ladõnskaja (viis protsenti).

Muust rahvusest vastajate seas oli konkurentsitult populaarseim Aas (45 protsenti), teiste toetus küündis maksimaalselt kahe protsendini. Samas oli muust rahvusest vastajate seas 42 protsenti neid, kes ei osanud mitte ühtegi kandidaati eelistada.

Turu-uuringute AS küsitles 25. maist 6. juunini Tallinnas 816 valimisõiguslikku elanikku, kellest 137 küsitleti näost-näkku omnibussiküsitluse raames ning 679 veebiküsitlusega.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: