Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

{{1498633740000 | amCalendar}}

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Olukorrast andsid ülevaate Olga Ivanova, Oudekki Loone, Yana Toom, Mihhail Kõlvart ja Mihhail Korb.

Osalejaid tutvustanud Jakko Väli ütles, et Kõlvart ja Korb esindavad pressikonverentsil vastasleeri. Ta ütles, et Savisaar oli valmis samuti pressikonverentsile tulema, aga asjaolude muutumisel ei pidanud seda vajalikuks.

Läbirääkimiste tulemustest teavitamiseks antakse järgmisel nädalal uus pressikonverents.

Toom rääkis, et Tallinna valimisnimekiri iseenesest on valmis, ning valmis on ka valimisprogramm. Sinna kuulub 93 inimest.

Mihhail Kõlvart rääkis, et tuleb saavutada arusaam, et erakonna liikmetel on ühised eesmärgid. "Selles ma olen kindel, et meil on ühine maailmavaade, mis on seotud Keskerakonna ideoloogiaga," ütles ta.

Olga Ivanova lisas, et läbirääkimised käivad ideoloogilistes küsimustes.

Oudekki Loone ütles, et Edgar Savisaar osaleb samuti läbirääkimistes Jüri Ratasega. "Edgar Savisaar on meie meeskonna liige," sõnas Loone.

Yana Toom kinnitas, et Savisaar on nende valimisnimekirjas sees.

Ivanova: soovi luua vene parteid ei ole

Olga Ivanova ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et esialgu otsustati valimisliitu mitte luua seetõttu, sest teisipäeva hilisõhtul toimunud arutelu andis lootust erakonnas olevatest lahkhelidest veel rääkida.

Ivanova selgitas, et temal, Toomil, Loonel ja Savisaarel on välja töötatud umbes 15 programmilist punkti, mis puudutavad näiteks vähekindlustatud peresid, sundüürnikke, samuti halli passi omanikke.

Ivanova kinnitusel haakub näiteks halli passi omanike probleem ka kohalike omavalitsuste valimistega.

"Teatud grupp valijaid käib valimas ainult kord nelja aasta tagant, neil pole võimalik mõjutada riigi poliitikat kuidagi, välja arvatud kohalikel valimistel. Loomulikult nemad hääletavad ka kolme pingi ja paari ilusa pargi poolt, aga see on ikkagi inimeste teatud poliitiline valik, kui nad tulevad ja annavad oma hääle teatud poliitilisele jõule. Nii et see pole nii ühepoolne. Ma lisaks, et halli passi omanike probleem on sisse kirjutatud ka koalitsioonileppesse, aga isegi seaduseelnõud pole keegi näinud ja pole seda arutatud," selgitas Ivanova.

"Aktuaalse kaamera" andmetel on moodustatud lahkhelide arutamiseks komisjon, kuhu kuuluvad näiteks Jüri Ratas, Kadri Simson, Mihhail Kõlvart, Mihhail Korb ja Tanel Kiik. Ivanova sõnul oli soov, et ka Mailis Reps liituks selle rühmaga.

Nn vastaspoolt esindaks Ivanova sõnul viis inimest, kuid nende nimesid ta veel ei avalikustanud. Ivanova kinnitusel on väga suur roll kogu protsessis ka Edgar Savisaarel.

Kui läbirääkimised peaksid jooksma ummikusse, siis vene parteid Ivanova sõnul kavas luua pole.

"Meie valimisliitu on valmis tulema kogu nimekirjast ka 40 protsenti eestlasi, nii et kindlasti me ei kaldu sinnapoole, et meil on soov tekitada mingisugust vene parteid. Absoluutselt mitte," sõnas ta.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: