Trump taandus ideest luua koos Venemaaga "küberjulgeolekuüksus"

Sergei Lavrov, Vladimir Putin ja Donald Trump 7. juulil Hamburgis.
Sergei Lavrov, Vladimir Putin ja Donald Trump 7. juulil Hamburgis. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

USA president Donald Trump taandus ideest luua Venemaaga valimistele suunatud küberrünnakute ennetamiseks "küberjulgeolekuüksus".

USA president ütles pühapäeva päeval Twitteris, et arutas küberüksuse loomist Venemaa presidendi Vladimir Putiniga, kui nad reedel Hamburgis kohtusid. 

Trumpi pühapäevast avaldust tervitas nii vabariiklastest kui ka demokraatidest kongresmenide kriitika.

Vabariiklasest senaator Lindsey Graham sõnul oli presidendi ettepanek "üsna lähedal" kõige rumalamale ideele, mida ta on iial kuulnud. Demokraadist kongresmeni Adam Schiffi hinnangul on "ohtlikult naiivne" oodata, et Venemaa oleks küberjulgeolekus usutav partner.

Vabariiklasest senaator Marco Rubio aga nentis, et ühise küberrünnakute vastase üksuse tegemine koos Venemaaga oleks sama hea kui keemiarelvade vastase ühisüksuse loomine Bashar al-Assadiga.

Vabariiklasest senaator John McCain omakorda märkis sarkastiliselt, et "Putinist oleks kindlasti selles küsimuses palju abi, sest tema ongi see, kes selle häkkimisega tegeleb".

Samuti kritiseerisid rahvasaadikud Trumpi selle eest, et ta oleks justkui Putini selgitustega küberrünnakute teemal leppinud. Selle peale teatas Valge Maja personaliülem Reince Priebus, et nii kindlasti ei olnud. Tema sõnul pole teema kindlasti lõpetatud, kuid see ei saa välistada koostööd valdkondades - näiteks Süüria vaherahu - kus seda saab teha.

Pühapäeva õhtuks oli Trump vastupidisel seisukohal. "See, et president Putin ja mina arutasime küberjulgeolekuüksust ei tähenda, et arvan, et selle loomine saab aset leida. Ei saa," ütles USA riigipea Twitteris. 

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: