Haigekassa tahab tõsta järelevalvet seadmete müügi üle

Haigekassa uue juhi leidmiseks käib veel intensiivne töö.
Haigekassa uue juhi leidmiseks käib veel intensiivne töö. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Haigekassa tegi teisipäeval esialgse seadusemuudatuse väljatöötamiskavatsuse, mille eesmärk on haigekassale pädevuse andmine meditsiiniseadmete müügi kontrollimiseks, et tagada ravikindlustusraha otstarbekas kasutamine.

Muudatuse eesmärk on lisada haigekassa seadusesse selgesõnaline õigus haigekassa hüvitatud meditsiiniseadmete väljastamisega seotud dokumentide ja ettevõtete kontrollimiseks analoogselt ravimite hüvitamise õigsuse ja põhjendatuse kontrollimisega.

Tänavu märtsis puhkes skandaal, kui ETV saade "Pealtnägija" avaldas, et meditsiinitarvikute firma pettis haigekassalt võltsarvete esitamisega suuri summasid. Haigekassa esitas 17. märtsil politseile süüteoteate, et uurida telesaate esitatud väiteid ning dokumente meditsiiniseadmeid müüvate ettevõtete pettuste osas.

Kavandatava seadusemuudatusega ei muutu sisuliselt haigekassa igapäevapraktika. Haigekassa kontrollib vajadusel ka käesoleval ajal näiteks sihtvalikute käigus, kindlustatute ja partnerite pöördumiste korral meditsiiniseadmete hüvitamise õigsust ja põhjendatust, kuid saab seejuures tugineda ainult analoogiale ravimite hüvitamisega seotud õigustega.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: