Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Jaekaubandusettevõtete müügitulu kasvas aastaga viis protsenti

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Jaekaubandusettevõtete müügitulu suurenes 2017. aasta juunis eelmise aasta juuniga võrreldes püsivhindades viis protsenti, mida on neli protsendipunkti rohkem kui mais.

Käesoleva aasta juunis oli jaekaubandusettevõtete müügitulu 593,1 miljonit eurot, mida on seega viis protsenti rohkem kui aasta varem, teatas statistikaamet.

Tööstuskaupade kaupluste müügitulu kasv juunis kiirenes. Kui mais kasvas nende ettevõtete müügitulu eelmise aasta sama kuuga võrreldes viis protsenti, siis juunis oli kasv 11 protsenti. Müügitulu suurenes kõigil tegevusaladel.

Enim suurenes müügitulu posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes, kus müük kasvas aastaga 32 protsenti. Keskmisest enam ehk 22 protsenti suurenes müügitulu veel ka muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ja nende lisaseadmete, fotokaupade, raamatute, sporditarvete, mängude ja mänguasjade, lillede, istikute ja muu sarnase müügil.

Juunis pöördus taas tõusule ka eelnevatel kuudel langust näidanud apteekide ja kosmeetikatarvete kaupluste müügitulu, mis kasvas võrreldes varasema aasta sama kuuga viis protsenti. Samuti kasvas müügitulu pärast maikuist langust kuus protsenti tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes ning viis protsenti muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad.

Juunis jätkus seitse protsendiga müügitulu kasv ka majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kaupluses ning kahe protsendiga kasutatud kaupade kauplustes ja väljaspool kauplusi.

Toidukaupade kaupluste müügitulu jäi 2016. aasta juuniga võrreldes samale tasemele.

Mootorikütuse jaemüügi ettevõtete müügitulu, mis aprillis ja mais langust näitas, pöördus juunis taas tõusule ning kasvas eelmise aasta juuniga võrreldes kolm protsenti.

Võrreldes eelmise kuuga suurenes juunis jaekaubandusettevõtete müügitulu kaks protsenti. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal oli kasv üks protsent. 2017. aasta kuue kuuga suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta vastava perioodiga võrreldes kaks protsenti.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: