Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

SDF teatas esimese linnajao vallutamisest Raqqa lääneosas

Süüria Demokraatlikud Jõud (SDF) vallutasid Süürias Raqqas pühasõdalastelt esimese läänepoolse linnajao, teatasid USA toetusega kurdide ja araablaste väed oma avalduses.

Mõne päeva eest vallutas SDF esimese linnajao äärmusrühmituse ISIS Süüria kantsi idaosas.

SDF teatas pühapäeval avalduses, et nende võitlejad "vabastasid kaks päeva kestnud kokkupõrgete järel Al-Romaniya linnajao Raqqa läänerindel". Selles lisati, et linnajaos tapeti sõjategevuses vähemalt 12 ISIS-e võitlejat.

Raqqat idast, läänest ja põhjast ründavad SDF-i üksused vallutasid linna idaosas asuva Al-Meshlebi linnaosa kolmapäeval. Al-Meshleb on üks Raqqa peamisi elamurajoone, enamik Raqqa linnaosadest koosneb turgudest ja väikepoodidest.

Põhjarindel ei ole liitlasüksused suurt edu saavutanud ning seal on endiselt ISIS-e käes Süüria valitsusvägede 17. diviisi kunagine sõjaväebaas ja sellega külgnev suhkruvabrik, kust terroristid kaitsevad sissepääsu linna.

SDF-i võitlejad üritasid pühapäeval ISIS-t sõjaväebaasist välja tõrjuda. "Vaenupoolte tulevahetuse tõttu oli plahvatusi kuulda kogu öö," ütles vabaühenduse Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus direktor Rami Abdel Rahman.

ISIS on baasi pealetungi ootuses tugevasti kindlustanud, sõnas ta.

2015. aastal moodustatud SDF kulutas seitse kuud silmuse koomale tõmbamiseks Raqqa ümber enne operatsiooni alustamist linna vallutamiseks 7. juunil.

USA juhitav koalitsioon toetab SDF-i üksusi Süürias õhurünnakute, instruktorite ja relvastusega.

Koalitsioon alustas õhurünnakuid ISIS-e vastu Iraagis ja Süürias vastavalt 2014. aasta augustis ja septembris, pärast äärmuslaste kiiret pealetungi mõlemas riigis, mille tulemusena langesid ISIS-e kätte suured alad.

Raqqa ning Iraagis asuv Mosul on viimased suuremad ISIS-e kontrolli all olevad linnad.

Mõne kuu eest arvati Raqqas ISIS-e võimu all elavat hinnanguliselt 300 000 inimest, nende seas ka mujalt lahingutegevuse eest põgenenud 80 000 isikut.

Viimastel kuudel on linnast põgenenud kümneid tuhandeid inimesi ning ÜRO humanitaaragentuuri andmeil on seal praegu umbes 160 000 inimest.

Koalitsiooni õhurünnakutes hukkunud tsiviilisikute arv on hakanud viimastel päevadel tõusma. Vaatluskeskus teatas pühapäeval, et laupäeval hukkus linnas õhulöökides 24 tsiviilisikut.

Lisaks õhurünnakutele Raqqas pommitab koalitsioon ka ISIS-e käes olevat Al-Mayadeeni linna Süüria idaosas. Sinna põgenesid Rahmani sõnul paari kuu eest paljud ISIS-e madalama järgu juhid.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: