Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tamro ja Benu omanik sai Eesti riigilt formaalse vastuse

Benu apteek Tallinnas.
Benu apteek Tallinnas. Autor/allikas: SCANPIX / PM

Ravimite hulgimüüja Tamro ja Benu apteegiketi Saksa emafirma Phoenix Group sai Eesti ministeeriumidelt oma ravimiseaduse ja investeeringute kaitse lepingu vastuoludele osutanud pöördumisele formaalsed vastused. Välisministeeriumi hinnangul on riikidevahelised lepingud EL-i õigusega vastuolus, märgib Eesti Päevaleht.

Välisministeerium vastas Phoenixile, et Euroopa Komisjoni arvamuse järgi on riikidevahelised investeeringute soodustamise ja vastastikuse kaitse lepingud Euroopa Liidu õigusega vastuolus. Sotsiaalministeerium omakorda vastas, et apteekide omandipiirangute analüüs valmib 2017. aasta sügiseks ja riigikogu sotsiaalkomisjon arutab teemat septembris, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tamro: vastused on formaalsed

"Jah, sel ja eelmisel nädalal on tulnud kahelt ministeeriumilt formaalsed vastused, sest seadus kohustab neid vastama. Nendest kirjalikest vastustest kõnekamad olid tegelikult ametnike ja poliitikute meedias väljendatud reaktsioonid, kui Phoenix Group Eesti võimukandjate poole pöördus,” ütles ajalehele Tamro Balticsi juht Leon Jankelevitsh.

"Kõik osapooled tunnistasid, ka sotsiaalministeerium, et ligi 500 miljoni eurost turgu ja praktiliselt kõiki Eesti inimesi puudutav regulatsioon on loodud ilma analüüsita," lisas Jankelevitsh.

Eesti ja Saksamaa vahelise vastastikuse investeeringute kaitse lepingu puhul on Jankelevitshi sõnul tegu kehtiva lepinguga, mida keegi ei ole tühistanud. "Seega on siin selgelt õhus väga suur õiguslik küsimus, kui loodud regulatsiooni tahetakse lõpuni suruda,” leidis Jankelevitsh.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: