Hollandi riik kaebab Srebrenica otsuse edasi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Srebrenica veretöö ohvrite kalmistu.
Srebrenica veretöö ohvrite kalmistu.

Hollandi riik kaebab edasi kohtuotsuse, milles leiti, et ta on osaliselt süüdi sadade moslemi meeste elu nõudnud 1995. aasta Srebrenica veresunas, ütles kaitseministeeriumi esindaja kolmapäeval.

"Riik läheb selle otsuse vastu ülemkohtusse, sest ei nõustu sellega ja peab seda arusaamatuks," ütles ministeeriumi pressiesindaja Klaas Meijer.

Haagi apellatsioonikohus otsustas 27. juunil, et Hollandi riik tegutses Srebrenicas ebaseaduslikult ning et Hollandi ÜRO rahuvalvajad teadsid, et Bosnia serblaste väed eraldasid moslemi mehed ja poisid perekondadest ning neid ähvardas "ebainimliku kohtlemise või hukkamise" oht.

Bosnia serblaste väed tapsid Euroopa rängimas Teise maailmasõja järgses genotsiidis üle 8000 moslemi mehe ja nooruki.

Apellatsioonikohus jättis juunikuise otsusega jõusse varasema otsuse, millega nõuti Hollandi riigilt 350 tapetud moslemi perekonnale kahjutasu maksmist.

Meijer seletas, et ülemkohus ei hakka uuesti kasuse sisu arutama, vaid keskendub seaduste tõlgendamisele ja rakendamisele ning protseduurireeglitele, aga ka otsuse põhjendusele.

Kui kohus langetab otsuse riigi kasuks, võidakse mõnes Hollandi kohtus algatada uus kohtuasi.

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: