Karadzic: töötasin Balkanil rahu nimel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sõjaroimar Radovan Karadzic 24. aprillil haagi kohtus.
Sõjaroimar Radovan Karadzic 24. aprillil haagi kohtus. Autor/allikas: AP/Scanpix

Süüdi mõistetud sõjaroimar Radovan Karadžić süüdistas teisipäeval Bosnia moslemeid "serblastele sõja kuulutamises" ning teatas apellatsioonis ÜRO Haagi tribunalile, et töötas Balkanil rahu saavutamise nimel.

Endine Bosnia serblaste juht taotleb apellatsioonis enda õigeks mõistmist või uut protsessi.

"Mitte miski minu kohtuasjas ei vastanud tõele," ütles Karadžić kohtu poole pöördudes.

Karadžić mõisteti  Haagi kohtus süüdi kümnes punktis, teiste seas genotsiidis seoses 1995. aasta Srebrenica veresaunaga, ning talle määrati 40-aastane vangistus. 10 000 ohvrit nõudnud Sarajevo piiramise korraldamise eest tunnistati endine Bosnia serblaste juht süüdi sõjaroimas.

Teisipäeval väitis 72-aastane Karadžić kohtus, et Bosnia serblased vaid kaitsesid end.

"Meil ei olnud midagi moslemite vastu, me pidasime neid islamiusku serblasteks. Serblased, moslemid, horvaadid - me oleme üks rahvas, meil on üks identiteet,"  ütles Karadžić. "Meie peasoov oli, et moslemid jääksid koos meiega Jugoslaaviasse."

Tema väitel olid Bosnia moslemid need, kes tahtsid lahku lüüa, ja ründasid Bosnia serblasi. See pani serblased olukorda, kus neil jäi üle vaid enesekaitse, lisas Karadžić.

"Kuidas on võimalik mitte näha, et serblased Sarajevos ja Bosnia-Hertsegoviinas pooldasid rahu? Nad tegid meeleheitlikke järeleandmisi ja taandusid."

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: