Tallinn peatas ajaloolise hoone ebaseadusliku lammutamise

Tallinna linnaplaneerimise amet on peatanud miljööväärtuslikul alal Raua tänaval asuva maja lammutustööd, kuna projekt hoone mahavõtmist ette ei näinud.

Ameti ettekirjutuses seisab, et vastavalt ekspertiisile oleks võimalik hoonet olnud rekonstrueerida - kahjustused on lokaalse iseloomuga ja nende ulatus ei ole suur ning konstruktsioonide üldine stabiilsus ja kandevõime on heas seisukorras.

Ehitaja täpsustas kohapeal, et planeeritud on säilitada vaid hoone lääneküljel asuv sein koos postidega, mis sisuliselt tähendaks praktiliselt terve hoone lammutamist. Hoone lammutamiseks puudub ehitusluba ja kinnitatud projekt ning tegemist on ehitusseadustiku rikkumisega, seisab ettekirjutuses.

Raua 22 asuv maja on ehitatud 1917. aastal ja oli hiljuti koos väiksema hoovimajaga müügis 450 000 euro eest. Müügikuulutuses seisis, et maja sobib investeerimiseks äri või korterelamu arendusse.

Maja lammutamine põhjustas sotsiaalmeedias elava arutelu. Hoonet lammutama asunud ettevõttega ei õnnestunud ERR-il telefonitsi kontakti saada.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: