Kadriorus põlesid ümberehitusel lagunenud ajaloolise hoone varemed

Raua 22
Raua 22 Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Tallinnas Kadriorus süttis ööl vastu teisipäeva Raua 22 hoone, mis on mõned aastad varemetena seisnud, kuna seda renoveerima pidanud ettevõtte väitel lagunes hoone tööde käigus ise.

Ehkki ekspertiisi kohaselt pidi Raua 22 asuv miljööväärtuslik hoone rekonstrueeritama, sest selle kahjustused ei olnud suured, asus osaühing Hestlandia seda 2017. aastal lammutama ja väitis asjasse sekkunud Tallinna linnaplaneerimise ametile, et hoone lagunes renoveerimisel ise ja lammutamine võeti ette üksnes turvalisuse nimel.

Esialgu sai ettevõte korralduse hoone konserveerida, kuid vaidlustas otsuse ning 2017. aasta lõpus otsustas amet, et enam ei ole võimalik ehitusloa saanud projekti järgi ehitada, sest hoone oli sisuliselt hävinenud.

Tänavu 31. märtsi öösel kella 2.30 paiku süttisid Raua 22 varemed põlema. Päästeameti pressiesindaja Marek Kiik ütles ERR-ile, et hoones põlesid praht ja vanad riided ning tulekahju kustutati ligi tunni ajaga. Inimesi majast ei leitud.

Kohal käinud menetlusinspektor Aivar Kuke hinnangul sai tulekahju alguse kellegi hooletusest lahtise tule kasutamisel. Kohal oli ka üks 30-ndates eluaastates mees, kes nentis, et kasutab aeg ajalt paika ööbimiseks, kuid tulekahju puhkemises ta oma süüd ei tunnistanud.

Hoone sissepääsud olid avatud ning kõrvaliste sissepääs sinna vaba. Päästjad edastavad info munistsipaalpolitseile, kes võtab maja omanikuga korra tagamiseks ühendust.

Kiik nentis, et kasutuseta hoonetesse peavad omanikud sissepääsud sulgema, kuid ometi kipuvad kõrvalised isikud tühjalt seisvatesse hoonetesse sisenema ning üsna sageli on selle tagajärjeks hoone lõhkumine või süttimine, mis paneb ohtu ka ümbritsevad majad.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: