Senine huvileigus võib kergitada hambaravihüvitise 50 euroni ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Hambaravihüvitis prognoositud kasutust pole leidnud.
Hambaravihüvitis prognoositud kasutust pole leidnud. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Tervise- ja tööminister tegi haigekassale saadetud kirjas ettepaneku tõsta alates 2018. aastast täiskasvanute hambaravihüvitise määra seniselt 30 eurolt 50 euroni.

Juulist kehtima hakanud riiklikku hambaravihüvitist on praeguseks kasutanud vaid 34 000 inimest ehk 3,5 protsenti 959 000-st ravikindlustatud täiskasvanust summas 1,4 miljonit eurot.

Prognoosi järgi kulub hüvitisele aasta lõpuks maksimaalselt kolm miljonit eurot. Tänavu on haigekassa eelarves hambaravihüvitiseks ette nähtud kuus miljonit eurot, uuel aastal 12 miljonit eurot.

“Hüvitise senise kasutuse tegelik maht ja prognoos järgmiseks aastaks näitavad, et selle kasutus on olnud oodatust tagasihoidlikum, mistõttu on planeeritud eelarve piires võimalik pakkuda suuremat hüvitist," kirjutas minister Ossinovski.

"Nii olengi teinud ettepaneku tõsta täiskasvanute hambaravihüvitise määra 50 euroni kalendriaastas. Usume, et see suurendab nii patsientide kui ka hambaravi pakkujate huvi hambaravihüvitise vastu.”

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: