Haigekassa püüab kampaania korras kütta huvi hambaravihüvitise vastu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1511788800000 | amCalendar}}
Vaatamata hüvitisele ei kasuta täiskasvanud riiklikku kompensatsiooni.
Vaatamata hüvitisele ei kasuta täiskasvanud riiklikku kompensatsiooni. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Haigekassa tuli novembris välja reklaamikampaaniaga, mis kutsub inimesi üles hambaravihüvitist ära kasutama ja hambaarstile minema. Lisaks jookseb kinodes noortele suunatud hambaravireklaam.

Haigekassa noortele suunatud hambaarstikampaania soliidne, tuntud Eesti näitlejatega üles filmitud reklaamklipp jookseb kinodes filmide ees. Märt Piuse ja Saara Kadakuga vändatud reklaam koos tootmisega läks haigekassale maksma ligi 25 000 eurot.

"Kampaania sihtrühm oli tänavu 15-19-aastased noored ning näitlejate valikut testisime sihtrühma noorte seas, kes valisid fookusgrupis neid kõnetavateks isikuteks Eesti erinevad komöödianäitlejad, kelle seas oli ka Märt Pius. Lisaväärtusena kõnetab kampaania ka vanemat sihtrühma," selgitas kampaaniat haigekassa terviseedenduse ja kommunikatsiooni talituse spetsialist Kaidi Kasenõmm.

"Laste hammaste tervis on haigekassa edenduse valdkonna suur prioriteet ning teeme juba palju aastaid koostööd Eesti hambaarstide liiduga, et toetada suutervise edendamist ning harida elanikkonda hammaste tervise ning haiguste ennetamise võimaluste kohta nii otse laste ja noorte kui ka nende vanemate kaudu. Kaugem eesmärk selles vallas on kasvatada üles tervete hammastega põlvkond," lisas Kasenõmm. 

Samal ajal käib sotsiaalmeedias eesti- ja venekeelne kampaania hambaravihüvitise kasutamiseks. Selle maksumus oli pisut alla 8000 euro.

Haigekassast selgitati ERR-ile, et kampaania eesmärk on tõsta inimeste teadlikkust hambaarsti külastamise tähtsusest ning tuletada meelde, et tänavu kehtima hakanud 30-eurost hambaravihüvitist järgmisesse aastasse üle kanda ei saa.

"Hambaravihüvitise teavituse eesmärk on sarnaselt teiste terviseedenduse kampaaniatega tõsta inimeste teadlikkust, kuidas ennetada tõsisemaid terviseprobleeme ja haigusi. Suutervis on inimese üldtervise alus, mis tõendatult aitab pikendada eluiga. On teada, et näiteks krooniline parodontiit on seotud kopsuhaigustega, diabeediga, südame-veresoonkonna haigustega, isegi insuldi ja infarktiga," ütles Kasenõmm.

"Tänavu kehtima hakanud täiskasvanute hambaravihüvitise eesmärk on suunata inimene esmasele vastuvõtule, eriti juhul, kui viimasest hambaarsti külastusest on palju aega möödas. Kuna haigekassa ei ole enne käesolevat aastat täiskasvanutele hambaravi hüvitanud, on oluline inimesi sellest informeerida ja hüvitise kasutamise võimalusi selgitada," lisas Kasenõmm.

Alla seitsme protsendi on hüvitist kasutanud

Riik kompenseerib kuni 50 protsenti hambaravi maksumusest, ent mitte üle 30 euro aastas.

Juulist kehtima hakanud täiskasvanute hambaravihüvitist on tänavu kasutanud 63 000 inimest 2,5 miljoni euro ulatuses ehk alla seitsme protsendi kõigist hüvitisõiguslikest täiskasvanutest.

Üle Eesti on kokku 167 hambaravikabinetti, kes on sõlminud haigekassaga teenuslepingu doteeritud hambaraviteenuse osutamiseks. Neist Tallinnas asub 39, Tartus 24 ja Narvas 11 kabinetti.

Haigekassaga on nende ette antud hinnakirjaga sõlminud teenuslepingu umbes kolmandik Eesti hambaravikabinettidest. Hambaarstide liit on kritiseerinud haigekassa hinnakirja, nimetades kohustuslikus hinnakirjas toodud hindu liiga madalateks.

Noortele suunatud kampaania "Suuvärk korda":

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: