Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Riigikogu aseesimeesteks said Pevkur ja Eesmaa

{{1508754000000 | amCalendar}}

Riigikogu valis riigikogu aseesimeheks tagasi Keskerakonda kuulava Enn Eesmaa ja ametist taandunud Taavi Rõivase asemele Reformierakonna esimehe Hanno Pevkuri. Nende vastaskandidaadiks oli riigikogu Krista Aru Vabaerakonnast.

Eesmaa sai 52 häält, Pevkur 33 ja Aru üheksa. Üks sedel oli kehtetu.  

Vabaerakonna esimehe Artur Talviku sõnul vajab riigikogu töö värsket pilku, kindlat kätt, maine parandamist ning üldise poliitilise kultuuri muutust, mistõttu Aru üles seati.

„Riigikogu aseesimehe koht ei ole eelduslikult Reformierakonna oma ning see hoiak, et nad tulevad ja selle lihtsalt võtavad ning hakkavad seal oma partei asja ajama, peab muutuma,“ teatas Talvik.

Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu sõnas, et Enn Eesmaa on väärikas ja lugupeetud inimene nii parlamendis kui väljaspool seda.

Maris Lauri ütles Pevkuri kandidatuuri üles seades: "Hanno ajab ka aseesimehe kohal riigi asju." Lauri sõnas seda vastuseks väljaütlemistele, et Pevkur hakkab juhatuses Reformierakonna propagandat tegema ja strateegiat kujundama.

Riigikogu aseesimehe valimised kerkisid päevakorda kui ahistamisskandaali sattunud senine aseesimees Taavi Rõivas teatas 16. oktoobril tagasiastumisest. Kehtiva korra järgi tuleb uuesti valida mõlemad aseesimehed.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: