Möödub aasta Jüri Ratase valimisest Keskerakonna esimeheks

Keskerakond valis aasta eest 5. novembril omale uueks esimeheks Jüri Ratase, kellest mõne aja pärast sai Keskerakonna, Isamaa ja Res Publica Liidu ning sotsiaaldemokraatide koalitsioonivalitsuse peaminister.

Kohtu all olev Keskerakonna kauaaegne Edgar Savisaar teatas päev enne Paides toimunud kongressi, et ei tule isegi kohale, ning palus oma toetajatel hääletada Yana Toomi poolt.

Hääletuse võitis ülekaalukalt siiski Ratas, teda toetas 654 delegaati, tema vastaskandidaat Yana Toom kogus 348 häält.

Keskerakonna juhatuse liikmeteks said Mailis Reps (513 häält), Kadri Simson (506), Enn Eesmaa (505), Jaak Aab (453), Taavi Aas (429), Aadu Must (408), Mihhail Kõlvart (344), Yana Toom (318), Anneli Ott (308), Raimond Kaljulaid (295), Olga Ivanova (291), Mihhail Korb (284), Siret Kotka (284) ja Jaanus Karilaid (275).

Jüri Ratas tegi ettepaneku nimetada erakonna uuteks aseesimeesteks Mailis Repsi, Kadri Simsoni, Mihhail Kõlvarti ja Jaanus Karilaiu. Ratas selgitas, et lähtus juhatuse liikmete valimisel kandidaatidele antud häältest ning Karilaiu puhul vajadusest säilitada järjepidevus eelmiste aseesimeeste suhtes.

Oma kõnes kongressil ütles Ratas: "Ma ei kandideeri Keskerakonna juhiks, et kaptenina laeva kurssi muuta. Kandideerin, sest tunnen vastutust erakonnakaaslaste ja valijate ees. Meie peale loodavad inimesed nii Abjal, Põltsamaal kui ka Paide linnas, Alatskivil, Suure-Jaanis ja Väike-Maarja vallas, kogu Eestis. Pean kurvastama konkurente, kes on üles loetlenud, mida kõike peab Keskerakond nüüd teisiti tegema ning kellest loobuma. Kinnitan teile üheselt – Keskerakond ei paindu ega murdu.  Meie programmilised raamid on terasest."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: