Samost: Keskerakond tegi strateegilises mõtlemises pika sammu edasi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna linnavolikogu
Tallinna linnavolikogu Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Ajakirjanik Anvar Samosti hinnangul on Keskerakond võrreldes Edgar Savisaare ajaga teinud strateegilises mõtlemises väga pika sammu edasi.

Samost märkis Vikerraadio saates "Samost ja Ruussaar", et Keskerakonna strateegline mõtlemine paistab hästi välja Tallinna volikogusse ühe aseesimehe koha juurde loomisega, mis on mõeldud opositsiooni tülli ajamiseks.

"See on ka hästi õnnestunud. Linna tasandil ja ka riigi tasandil," nõustus ajakirjanik Ainar Ruussaar.

Samosti sõnul jälgis ta reede jooksul väga pingsalt Facebooki tehtud poliitikute sissekandeid ja peast käis läbi mõte, et neid võiks ka raadios tsiteerida.

"Kuid see pole päris see sõnavara, mis raadiosse kõlbaks," märkis ta.

"Toon näiteks Jürgen Ligi, kes kirjutas umbes nii - varastamine, laristamine ning mittekodanike ja muulaste diktatuur - ainult nemad on Eesti pealinnas garanteeritult võimul. Ja siis need sotsiaaldemokraatide, Reformierakonna ja IRL-i omavahelised solvangud sotsiaalmeedias, väga viisakate inimeste poolt tegelikult. Tüli tundub jätkuvat aastateks," nentis Samost.

Ruussaare sõnul on IRL-i jõulisem kaasamine linnas ja Toivo Tootseni, kes sai vajalikud hääled volikogu aseesimeheks saamisel IRL-ilt ja Mart Luik, kes sai kõik Keskerakonna hääled ja pluss IRL-i hääled.

"Sotsidele näitas Keskerakond väga jõuliselt koha kätte. See, et volikogus on üks aseesimehe koht opositsiooni käes, see on demokraatlikus riigis täiesti normaalne ja peakski nii olema, aga see, mis linnas toimus, muudab teatavat emotsionaalset sidet ka valitsuskoalitsioonis Toompeal. Keskerakonna jõuline lähenemine IRL-ile tekitab kindlasti sotsiaaldemokraatides teatavat pahameelt ka praegu valitsuses olles," arvas Ruussaar.

Samost nentis, et kahjuks ei tea, kust see initsiatiiv pärines, kas Keskerakonna Toompea võimukeskusest või Tallinna võimukeskusest, mis tunduvad olevat väga erinevad asjad.

"Igaljuhul on Keskerakond volikogu aseesimehe kohaga saanud seda, mida nad soovisid. Nüüd võiks öelda, et juurde ei tehtud mitte niivõrd opositsiooni aseesimehe koht, kui tehti juurde üks aseesimehe koht linna võimupositsioonile," arvas Samost.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: