Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lihakombinaadi palgatüli ei lahenenud, töötajad on valmis uueks streigiks

Rakvere lihakombinaat
Rakvere lihakombinaat Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Esmaspäeval kohtunud HKScan Estonia juhtkonna ja Rakvere lihakombinaadi ametiühingu esindajad palgatülis kokkuleppele ei jõunud.

 

Ettevõte tuli kohtumisele Soraineni advokaadiga ja teatas, et ei hakka paarikümne töötaja palgaküsimust arutama, kirjutab Eesti Päevaleht.

"Juhatus kirjeldas, kuidas ta kavatseb täita Eesti seadusi aasta jooksul, kuid ühtegi palgapakkumist töötüli lahendamiseks ei tehtud," ütles Eesti ametiühingute keskliidu (EAKL) esimees Peep Peterson.

Streigiga alanud töötüli peamine põhjus on tapamaja töötajate stagneerunud palk, osadel töötajatel tõsteti viimati palka üle 10 aasta tagasi.

Tüli lahendamiseks moodustati koostöös EAKL-iga töötajate ametiühing. "Muidugi on positiivne, et tööandja kavatseb seadusi täita, aga seda töötüli nii lahendada ei saa. Tegemist oli tühja kohtumisega,” nentis Peterson.

Peterson märkis, et töötajad on tulutu kohtumise tõttu valmis streiki alustama.

Tema sõnul ootasid töötajad ja ametiühing, et kohtumisel tehakse palgapakkumine, mis lahendaks töötüli, kuid läks teisiti.

Juhatus tahab teha komisjoni, kes vaatab järgmise aasta esimese kvartali lõpuks palgad üle ja kaalub firma palgasüsteemi muutmist.

HKScan Estonia juhatuse esimees Anne Mere ütles, et läbirääkimised Rakvere lihatööstuse tapamaja töötajate esindajatega kestavad.

"Läbirääkimiste normaalne osa on, et mõlemad osapooled esitavad oma vaated, mis ei pruugi kohe kattuda. Töötame selle nimel, et leida koos lahendus, mis rahuldab mõlemat osapoolt," ütles Mere.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: