Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

HKScan nõustus ametiühinguga palgaläbirääkimisi jätkama

HK Scani tootmine Sõmerus
HK Scani tootmine Sõmerus Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

AS HKScan Estonia juhtkond nõustus reedel Industriaal- ja Metallitöötajate Ametiühingute Liidu ettepanekuga läbirääkimiste jätkamiseks, et arutada Rakvere lihakombinaadi töötajate palganõuet ja tuleva streigi tehnilisi küsimusi.

Kohtumine toimub neljapäeval, 1. veebruaril kell 11, teatas ametiühing.

Ametiühingute keskliidu organisatsioonisekretäri Artjom Arhangelski sõnul on läbirääkimiste pidamine streigi ajal tavaline praktika ning üks ei välista teist. „Nagu ka varem öelnud oleme, soovivad töötajad tööandjaga kokkuleppele jõuda. Kuni kokkulepet pole sündinud, on ka streik jätkuvalt jõus.“

Teise teemana soovib ametiühing läbirääkimistel saavutada kokkulepped streigi tehniliste detailide üle, et tagada streigi ohtutu kulg. Seadus paneb pooltele kohustuse koostööks ettevõtte vara säilimise ja ohutuse tagamisel. „Samuti loodame kokku leppida, kus streikivad töötajad streigi ajal asuvad,“ ütles Arhangelski.

Vastavalt AS HKScan Estoniale saadetud streigiteatele nõuavad Rakvere lihakombinaadi töötajad tapamaja töötajate põhipalga tõstmist 16 protsendi võrra alates tänavu 1. veebruarist ja lisaks 16 protsenti põhipalga tõstmist 1. juulist 2018.

Lisaks nõutakse, et tulemuspalga arvestamist ei muudeta. Palgaläbirääkimised jooksid ummikusse, kuna tööandja ei nõustunud töötajatele tegema ühtegi konkreetset palgapakkumist.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: