X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rakvere lihatööstuse tapamaja töötajad alustavad 6. veebruaril streiki

{{1516351800000 | amCalendar}}
Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Rakvere lihatööstusetapamaja töötajad, kelle palgakõnelused tööandjaga möödunud aasta lõpus liiva jooksid, alustavad 6. veebruari hommikul tähtajatut streiki, seisab reedel lihatööstusele edastatud teates.

Streigiga nõutakse tapamaja töötajate põhipalga tõstmist 16 protsendi võrra alates 1. veebruarist 2018 ja lisaks 16 protsenti põhipalga tõstmist 1. juulist 2018. Lisaks nõutakse, et tulemuspalga arvestamist ei muudeta, teatas Eesti Ametiühingute Keskliit.

Keskliidu organisatsioonisekretäri Artjom Arhangelski sõnul on palgaläbirääkimised tööandjaga käinud alates möödunud aasta oktoobrist, kuid tulemust ei ole siiamaani saavutatud.

„Töötajad tegid läbirääkimiste käigus mitu kompromissettepanekut, millest tööandja keeldus. Samuti pole tööandja ühtegi omapoolset palgatõusu puudutavad ettepanekut teinud,“ sõnas Arhangelski ja lisas, et muutust ei toonud ka riikliku lepitaja läbirääkimistesse kaasamine.

„Kuna tööandja riikliku lepitaja poolt välja pakutud töötasude tõstmisega nõus ei olnud, lõppes lepitusmenetlus kokkulepet sõlmimata ning eriarvamuste protokolli vormistamisega, mis annab töötajatele seadusliku aluse korrektse streigi korraldamiseks,“ põhjendas Arhangelski.

HKScan Estonia juhatuse esimees Anne Mere ütles ERR-ile, et on streigiteate kätte saanud. Praegu ettevõte tutvub sellega ja kujundab lähiajal oma seisukohad. Mere sõnul tundub esmapilgul, et streigiteade vajab täpsustusi, kuna hetkel on ebaselge, kui pikalt streik kestab ning kas streigiga on hõlmatud vaid veidi üle kahe protsendi töötajatest, kellega juhtkond pidas läbirääkimisi detsembri keskpaigani, või on hõlmatud rohkem töötajaid.

„Seetõttu on raske hinnata streigi võimalikku mõju. Tööandja jaoks on streigiteade kahetsusväärne, kuna ettevõte tegi aasta viimastel kuudel mitmeid olulisi ning ka rahaliselt suuri otsuseid, mis aitavad kaasa parema töökeskkonna ja rahulolu loomisele. Samuti otsustasime selle aasta teises kvartalis kogu ettevõtte palgafondi viie protsendi võrra suurendada,” rääkis Mere.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: