Endine julgeolekunõunik presidendi rolli pisendamist riigikaitses ei toeta

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Merle Maigre. Autor/allikas: ERR

President Toomas Hendrik Ilvese ja president Kersti Kaljulaidi julgeolekunõunikuna töötanud Merle Maigre ei toeta põhiseaduse muutmist viisil, et presidendilt võetakse riigikaitse kõrgeima juhi roll.

Maigre sõnul suudab Eesti-suguses väikeriigis just president riigikaitse kõrgeima juhina täita sümboolset ja tasakaalustavat erakondadeülese poliitika kujundaja rolli.

"See on äärmiselt tähtis roll eriti tänastes ohuolukordades, kus kiire eskalatsiooni korral on omane rõhutada otsustusprotsesside kiirust," teatas Maigre ERR-ile.

"Lisaks sellele täidab Vabariigi President tasakaalustaja rolli relvajõudude rahuaegse kasutamise otsutamisel. Kui tsiivilvõime abistavate relvajõudude liikmetel on vajadus kohaldada vahetut sundi, on vajalik presidendi nõusolek."

Maigre lisas, et just presidendi juurde on nõuandva organina moodustatud riigikaitse nõukogu, mille eesmärk on luua arutelufoorum, kus riigikaitsepoliitika kujundamise pädevusega ametiisikud saaksid oma seisukohti väljendada ja ühtlustada.

Merle Maigre juhib NATO küberkaitsekoostöö keskust. Varem töötas ta julgeolekunõunikuna nii president Toomas Hendrik Ilvese kui ka Kersti Kaljulaidi juures. Enne seda on ta töötanud kaitseministeeriumis, aga ka NATO peasekretäri poliitikaplaneerimise üksuses Brüsselis ning Kiievis NATO Ukraina esinduse asejuhina.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: