Poolas osales rahvuslaste korraldatud marsil 60 000 inimest ({{commentsTotal}})

Foto: SCANPIX / REUTERS

Varssavis Poola iseseisvuspäevale pühendatud ja rahvuslaste korraldatud marsil osales laupäeval umbes 60 000 inimest, teatas politsei.

Paljud meeleavaldajatest olid noored mehed, kellest osad olid katnud oma näo, kuid osalejate seas oli ka vanemaid poolakaid ja peresid.

Meeleavaldus toimus hüüdlause "Me tahame jumalat" all. Mitmed sõna võtnud inimesed rääkisid vajadusest tõusta liberaalide vastu ja kaitsta kristlikke väärtusi.

Laupäevasest marsist võtsid osa ka mitmed paremäärmuslaste liidrid teistest Euroopa riikidest, nende seas Tommy Robinson Suurbritanniast ja Roberto Fiore Itaaliast.

Kuigi konservatiivne võimupartei Seadus ja Õiglus (PiS) ei osalenud meeleavaldusel, nimetas rahvusringhääling TVP toimuvat "patriootide suureks marsiks".

Mõned osavõtjad väljendasid ksenofoobseid või valge ülemvõimu ideid. Ühelt plakatilt võis lugeda "Vennalike rahvaste valge Euroopa", üks Poola rahvusringhäälingule TVP intervjuu andnud meeleavaldaja ütles, et osaleb marsil, et "kõrvaldada juudid võimult".

Mõnedel olid kaasas ka sildid 1930. aastatest pärit paremäärmuslaste sümboli falangaga.

 

Varssavis leidis laupäeval aset ka antifašistliku liikumise vastumeeleavaldus.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: