Konsultant võrdleb: PPA juht teenib justkui vähe, riigikogu liige parasjagu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kui võrrelda näiteks politsei- ja piirivalveameti juhi palka (4800 eurot) riigikogu lihtliikme omaga (3400), siis esimene neist võiks teenida isegi rohkem, kuid parlamendisaadiku teenistus on erasektori tasemel, ütles personalifirma Fontes juhtivkonsultant Irja Rae.

Rae sõnul on palk alati emotsionaalne ning vaatenurgast sõltuv teema: teda ei ole kunagi liiga palju või on teda jällegi liiga vähe.

Tippjuhtide palga kujundamisele on konsultandi sõnul selged alused. Töö keerukus ja vastutuse suurus, mis tippjuhtide puhul on sageli seotud varade mahu ja inimeste arvuga. Ning kindlasti ka tulemuslikkus ehk kui hästi seda tööd tehakse.

Rae sõnul võiks riigikogu liikme palgataseme puhul leida võrdluse kõrge tasemaga professionaali palgatasemega erasektoris, kus samuti on võimalik töö keerukust mõõta läbi kvalifikatsiooni ja vastutuse.

"Riigikogu liikme töötasul pole professionaalide töötasuga võrreldes erasektoris häda midagi," ütles Rae "Aktuaalse kaamera" stuudiointervjuus.

Kuid näiteks PPA juhi puhul, kelle õlul on väga olulise avaliku teenust pakkumine väga suures organisatsioonis, võiks palganumber olla praegusest suurem.

"Räägin puhtalt numbriloogikast, mitte sellest, kui hästi või halvasti on tööd tehtud," selgitas konsultant.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: