PERH võib Apothekaga peetavas üürivaidluses anda loobumisvõidu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Apotheka ehk Terve Pere Apteek OÜ apteek PERH-is.
Apotheka ehk Terve Pere Apteek OÜ apteek PERH-is. Autor/allikas: Rene Suurkaev/ERR

Vaidlus Põhja-Eesti regionaalhaigla fuajees asuva apteegi üüriruumide üle on kestnud kaheksa kuud ning patiseisu ületamiseks ja võib haigla sõlmida kompromissi.

PERH on seni katsetanud võimalusi, kuidas tagada, et nad saaksid pika kohtuvaidluse lõpuks apteegilt kahjuhüvitise välja nõuda. Haigla pelgab, et muidu ei pruugi nad Apothekalt ehk Terve Pere Apteek OÜ-lt vaidluse lõppedes enam sentigi saada, sest ametlike andmete põhjal viimastel aastatel mitme miljoni euroga kahjumisse jäänud firma võib selleks ajaks pankrotti minna, kirjutas Eesti Päevaleht.

Esialgu püüdis haigla apteegi arvelduskontosid kohtu kaudu arestida etteulatuvalt, mida kohus küll ei rahuldanud, aga rahuldas haigla teise taotluse, mis palus tagada reaalselt tekitatud kahju hüvitamist.

Nüüd on esimese astme kohus PERHi kahjuhüvitise garantiiks valmis arestima apteegi kontod kokku 260 000 euro ulatuses, mille apteek vaidlustas. Kuniks käib vaidlus kaebuste üle, ei alusta maakohus asja sisulist arutelu ega pole veel istungi aegagi määranud.

Eesti Päevalehe andmeil võib PERHi juhtkond peagi mõista, et paremate valikute puudumise tõttu on lihtsam konkurss tühistada ja puuküürnikuga kokkulepe sõlmida, et lõpeks patiseis, kus haigla ei teeni üüritulu (ligi 40 000 eurot kuus) ja ühtlasi pääsetaks lõputuna näivast kohtuvaidlusest.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: