Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rakvere lihakombinaadi töötajad esitasid uue palganõude

Foto: SCANPIX/TAIRO LUTTER/POSTIMEES

Rakvere lihakombinaadi töötüli lahendamise läbirääkimistel toimus kolmapäeval järjekordne voor, kus osalesid ka ametiühingute keskliidu esindajad. Kuigi pooled loodavad jõuda töötüli lahenduseni enne uue tööseisaku korraldamist, annab ametiühingutele võimaliku streigi puhul lisatuge teadmine, et neile on toetust avaldanud rohkem kui 30 riigi ametiühingud.

Oktoobri keskpaigas toimunud kahepäevase ebaseadusliku tööseisaku järel alanud ja üle kuu kestnud läbirääkimiste käigus pole erilisi edasiminekuid täheldada. Tapamaja töötajaid koondav ametiühing soovib põhipalga suurendamist poole võrra ja kolmapäeval esitati tööandjale uus pakkumine, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Läbirääkimiste aluseks on olnud põhipalga tõus arvestusega, et tapamaja töötajate praegu kättesaadav umbes 750-eurone töötasu tõuseks 1100-1200 euroni," ütles Rakvere lihatööstuse töötajate ametiühingu usaldusisik Andrus Saaremägi.

"Tööandjad sellise palgatõusuga nõus ei ole, kuid on lubanud kogu kombinaadi töötajate palgad üle vaadata tuleva aasta esimeses kvartalis," lisas ametiühinguliikumise juriidiline konsultant Raili Karjane.

Eesti ametiühingute keskliidu organisatsioonisekretär Artjom Arhangelski avaldas heameelt, et töötajad pole raskelt kulgevatest läbirääkimistest hoolimata alla andnud ning vajaduse korral ollakse valmis minema lõpuni ehk tööseisakuni.

Läbirääkimiste käigus on tööandja esindajad kommentaaridest loobunud, kuid enne läbirääkimisi ütles HKScan Estonia juhatuse esimees Anne Mere, et mõistagi pole ka nemad huvitatud sellest, et asi jõuaks streigini. 

Oma õiguste eest seisjatele on moraalseks toeks olnud piiri tagant tulnud solidaarsuskirjad.

Rakvere lihakombinaadi töötüli lahendamise järgmine kohtumine on kavas tuleval nädalal, kui teist korda saadakse ühise laua taga kokku riikliku lepitajaga.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: