Leht: FBI hoiatas Trumpi abi Venemaa katsete eest temaga kontakti luua

Hope Hicks
Hope Hicks Autor/allikas: Reuters/Scanpix

USA föderaalne juurdlusbüroo pidas vajalikuks hoiatada president Donald Trump lähedast abi Hope Hicksi kontaktide eest Venemaaga pärast Trumpi ametisseastumist jaanuaris, vahendas päevaleht New York Times.

FBI ametnikud kohtusid Timesi andmeil Hicksiga vähemalt kaks korda, et hoiatada teda Vene agentide korduvate katsete eest temaga pärast 8. novembri valimisi ja enne 20. jaanuari presidendi inauguratsiooni meili teel ühendust võtta.

Hicks on alates augustist Valge Maja kommunikatsioonijuht.

"Endiste ametnike sõnul sattusid USA luure- ja õiguskaitseametkonnad ärevusse sissejuhatavatest meilidest, mille Hicks sai Vene valitsuse aadressidelt Trumpi valimisvõidule järgnenud nädalatel," kirjutas Times.

Lehe andmeil ei kahtlustata Hicksi sobimatus käitumises, kuid agendid muretsesid, et katsed temaga ühendust võtta olid osa Vene luureoperatsioonist, mis jätkus veel pärast seda, kui Ühendriikide luurejuhid avalikustasid tänavu jaanuaris raporti Venemaa sekkumisest 2016. aasta valimistesse.

Hicks (29), Trumpi kauaaegne isiklik abi, oli toona Valge Maja strateegilise kommuniaktsiooni direktor.

Timesi andmeil intervjueeris Trumpi kampaania ja Venemaa võimalikku kokkumängu mullustel presidendivalimistel ja Trumpi-poolset võimalikku õigusemõistmise takistamist uuriv eriprokurör Robert Mueller neljapäeval ja reedel Hicksi.

USA luurekogukonna üksmeelse hinnangu järgi sekkus Venemaa eelmisel aastal häkkimisrünnakute, lekete ja desinformatsioonikampaaniaga Ühendriikide presidendivalimistesse, et kahjustada demokraatide kandidaati Hillary Clintonit ja aidata vabariiklast Trumpi.

USA-s on käimas neli eraldiseisvat uurimist Venemaa sekkumise kohta ning eriprokurör Mueller uurib, kas Trumpi kampaaniameeskond tegi Clintoni kahjustamiseks Vene valitsusega koostööd.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: