Kaitseministeerium käivitab meediaportaali

Õppusel Okas 2017 osalenud reservväelased.
Õppusel Okas 2017 osalenud reservväelased. Autor/allikas: mil.ee

Kaitseministeerium otsib riigihankega strateegilist partnerit, et luua digitaalne suhtluskanal ehk riigikaitse meediaportaal praegustele ja tulevastele reservväelastele.

Näeme partnerina digitaalse kirjastamise kogemusega ettevõtet, kellel on sisuline huvi kaitsevaldkonna vastu, seisab hanke kirjalduses. Hanke eeldatavaks maksumuseks on märgitud 114 000 eurot.

"Eesti riigile on eluliselt tähtis hoida riigikaitsesse vahetult panustavaid inimesi - kutsealused, ajateenijad, reservväelased, kaitseväelased ja kaitseliitlased - kursis kaitsevaldkonnas toimuvaga. Nende inimeste meediatarbimine on ammu kandunud peamiselt internetti ja oma suhtluskanalitena eelistavad nad sotsiaalmeediat, netiväljaandeid, mobiilirakendusi. Riik peab neid kanaleid aktiivselt kasutama, kaitsevaldkonna asutused peavad olema seal, kus on neile vajalikud inimesed," põhjendab ministeerium meediaportaali vajadust.

Portaal peab koondama kaitseministeeriumi valitsemisala sotsiaalmeedia kanaleid, mis on praegu ministeeriumi hinnangul killustunud ega moodusta võrgustikku.

Samuti peaks portaal hakkama levitama digitaalselt sisu, mis ilmub paberil ajakirjas Sõdur, Kaitse Kodu ja ajalehes Sõdurileht ehk viima info laiema publikuni. "Portaali kaasaegne meediasisu kõnetab paremini kaitsevaldkonna peamisi sihtrühmi ja edastab jõulisemalt riigikaitse sõnumit digitaalmeedias. Portaal peab kujunema kahepoolseks suhtluskanaliks," selgitas kaitseministeerium.

Eesmärgiks on ka meelsuse mõjutamine: "Riigikaitse seisukohalt on oluline töötada sisse suhtluskanalid oluliste sihtrühmadega võimalikuks kriisiolukorraks, kui ägenevad inforünnakud riigikaitsele oluliste inimeste - nagu reservväelased ja nende lähedased - meelsuse mõjutamiseks. Kriisiolukorras võimaldab portaal neil inimestel saada adekvaatset infot."

Portaali lugejaskonna suurus on peab olema pärast esimest kuut ilmumiskuud vähemalt 10 000 unikaalset külastajat nädalas. Portaalil saab olema täiskohaga peatoimetaja, kes juhib ja planeerib toimetuse tööd ning teeb toimetaja- ja reporteritööd. Peatoimetajal on portaali loomisel kandev roll, lisab kaitseministeerium.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: