Eesti Kirikute Nõukogu tahab abielu määratlemist põhiseaduses

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Abielusõrmused. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Eestis tegutsevaid kristlikke kirikuid ühendav Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) otsustas neljapäeval, et peab vajalikuks sätestada põhiseaduses abielu ühe mehe ja ühe naise liiduna.

EKN otsustas töökoosolekul, et peab vajalikuks abielu sätestamist Eesti Vabariigi põhiseaduses ühe mehe ja ühe naise liiduna, ütles nõukogu täitevsekretär Ruudi Leinus BNS-ile.

Ta lisas, et nõkogu hakkab põhiseaduse muutmiseks ettevalmistusi tegema, kuid ei osanud öelda, millal ettepanek riigikokku jõuab. "Neljapäeval tegi nõukogu alles põhimõttelise otsuse," lisas ta.

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskop Urmas Viilma tegi 30. novembril Toomkirikus advendimõtisklusel ettepaneku täiendada põhiseadust sättega, mis sõnastab selgelt abielu ainult ühe mehe ja ühe naise vahel sõlmitud liiduna.

Viilmaa tehtud ettepaneku kiitisid heaks Isamaa ja Res Publica Liit (IRL), Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) ja Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK). Selle vastu olid Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE), Keskerakond, Reformierakond ja Vabaerakond.

Viilma lisas, et kui põhiseaduses on abielu ühe mehe ja ühe naise liiduna sätestatud, võiks eriseadusega reguleerida ülejäänud koos- ja ühiseluviisid. Selle vastu olid erinevatel põhjustel kõik poliitilised jõud.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: