Eesti abiga laekus Euroopa Liidu Aafrika fondi üle 150 miljoni euro ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Migrandid Liibüa ranniku lähedal Vahemerel.
Migrandid Liibüa ranniku lähedal Vahemerel. Autor/allikas: Darrin Zammit Lupi/Reuters/Scanpix

Euroopa Liidu (EL) Aafrika rahastusse kogunes suuresti Eesti läbiviidud organiseerimistöö tulemusena üle 150 miljoni euro, mida on märksa rohkem kui algselt plaaniti.

"Eesti eesistuja eestvedamisel on panustamised EL-Aafrika usaldusrahastusse ja eriti selle Põhja-Aafrika aknasse tõusnud ning hädavajalik 110 miljonit eurot järgmise aasta projektidega jätkamiseks on leitud, liikmesriigid on sellesse panustanud üle 150 miljoni euro," ütles Eesti EL-i esinduse pressiesindaja reedel BNS-ile. 

Eesti ise on fondi eraldanud 1,45 miljonit eurot. 

BNS-ile teadaolevalt tegid Eesti diplomaadid eesistumise ajal intensiivset selgitustöööd, et ka teised liikmesriigid jõukohaselt fondi panustaksid.

"Rändeprobleemide lahendamise üks võti on paindlik rahastus ning sellega peab ka järgmisel EL finantsraamistiku ettevalmistamisel arvestama," lisas Eesti esinduse pressiesindaja.

Fondi moodustamine ja selle kaudu Aafrika riikide piirivalve tugevdamine on üks komponent EL-i rändepoliitika välismõõtmes, millega püütakse ära hoida uute migratsioonilainete jõudmist Euroopasse.

EL-Aafrika usaldusrahastuse fondi kogumaht on 3,3 miljardit.  

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: