Jaekaubandusettevõtete müügitulu pöördus novembris langusesse

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Jaekaubandusettevõtete müügitulu vähenes 2017. aasta novembris 2016. aasta novembriga võrreldes püsivhindades ühe protsendi võrra, müügitulu langust mõjutasid enim mootorikütuse jaemüügiga tegelevad ettevõtted.

2017. aasta novembris oli jaekaubandusettevõtete müügitulu 558 miljonit eurot. Müügitulu langust mõjutasid enim mootorikütuse jaemüügiga tegelevad ettevõtted, kus müügitulu vähenes 2016. aasta novembriga võrreldes üheksa protsenti, teatas statistikaamet.

Nende ettevõtete müügitulu vähenemisele avaldas mõju mootorikütuse hinnatõusu märgatav kiirenemine novembris. Kui oktoobris oli bensiin 7,5 protsenti ja diislikütus üheksa protsenti kallim aastataguse ajaga võrreldes, siis novembris oli nii bensiin kui ka diislikütus 16 protsenti kallim.

Toidukaupade kaupluste müügitulu vähenes 2016. aasta novembriga võrreldes kolm protsenti. Nende kaupluste müügitulu vähenemisele avaldas mõju toidukaupade jätkuv hinnatõus.

Tööstuskaupade kaupluste müügitulu suurenes 2016. aasta novembriga võrreldes viis protsenti. Müügitulu suurenes enamikul tegevusaladel, vaid muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ja nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade jm oli müügitulu väiksem kui 2016. aasta novembris.

Enim suurenes müügitulu posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes, kus müük kasvas aastaga 28 protsenti. Keskmisest enam suurenes müügitulu ka majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes ehk 12 protsenti ning tekstiiltoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes kaheksa protsenti.

Võrreldes 2017. aasta oktoobriga vähenes novembris jaekaubandusettevõtete müügitulu neli protsenti. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal jäi aga müük eelmise kuuga võrreldes samale tasemele.

2017. aasta 11 kuuga ehk jaanuar kuni november suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu varasema aasta vastava perioodiga võrreldes 1,5 prodsenti.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: