Välisministeerium ei rahuldanud Vene saatkonna palvet presidendivalimisteks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Venemaa suursaatkond Tallinnas Pikal tänaval.
Venemaa suursaatkond Tallinnas Pikal tänaval. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Välisministeerium jättis rahuldamata siinse Vene saatkonna palve lubada hääletada märtsis toimuvatel Venemaa presidendi valimistel neis Eesti linnades, kus elab kompaktselt Vene kodanikke.

Teatavasti saavad Eestis elavad Venemaa kodanikud märtsis toimuvatel Vene presidendivalimistel anda oma hääle ka Eestis.

Kuivõrd võimalikke valijaid on hinnanguliselt üle poolesaja tuhande, taotleb Venemaa iga kord ka lisavõimalusi valimiste korraldamiseks, sest niivõrd suurt valijate hulka on raske olemasolevate ruumidega ära teenindada.

Välisministeeriumi meedianõuniku Sandra Kamilova sõnul on selleks ette nähtud aga täpne kord.

"Eestis tegutsevatel välisriikide esindustel on lubatud korraldada valimisi oma riigi kodanikele vaid välisministeeriumi nõusolekul ning seda kas siis esinduse või konsulaadi ruumides. Sellest tulenevalt on ka Venemaa saatkonnal võimalik lisaks Tallinna saatkonna ruumidele viia läbi oma valimisi saatkonna esindustes Tartus ja Narvas, kus neil asuvad konsulaadid," ütles ta ERR-i raadiouudistele.

Vene suursaadik Aleksandr Petrov ütles enne jõule usutluses ERR-i venekeelsetele raadiouudistele, et saatis välisministeeriumile palve lubada korraldada hääletamist hulgas linnades, kus elab Vene kodanikke, sest huvi valimiste vastu on suur.

Ta ütles, et 2016. aasta sügisel toimunud riigiduuma valimistel jäi valimispunkte väheks.

Saatkond avas toona hääletamiseks üheksa valimisjaoskonda: neli Tallinnas, kus asub saatkond ja konsulaat, neli Narvas, kus asub Vene peakonsulaat ja ühe Tartus, kus on saatkonna konsulaarkantselei.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: