Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Reformierakond kinnitab järgmisel nädalal sisevalimiste korra

Reformierakonna juhatuse koosolek detsembri alguses.
Reformierakonna juhatuse koosolek detsembri alguses. Autor/allikas: Sander Koit/ERR

Reedel koos olnud Reformierakonna juhatus otsustas, et 20. jaanuaril toimuval volikogu koosolekul kinnitatakse sisevalimiste kord erakonna juhatuse ja esimehe valmisteks.

Erakonna pressiesindaja ütles ERR-ile, et juhatuse koosolekul olid teemaks protseduurilised küsimused, arutlusel ei olnud tema sõnul partei väidetavalt halb rahaline seis ja vastu ei võetud poliitilisi otsuseid.

Reformierakond kavatseb praeguste plaanide kohaselt põhjalikumalt valimisnimekirjadega tegelema hakata pärast 14. aprilli toimuvat erakorralist üldkogu.

Erakonna peasekretär Tõnis Kõiv rääkis teisipäeval ERR-ile, et nimekirjatoimkonna kinnitamine on volikogu pädevus ja see punkt on plaanitud 5. mail toimuva istungi päevakorda.

"Praegu on otsus selline, et moodustame nimekirjatoimkonna pärast üldkogu," sõnas Kõiv, lisades, et praegu on Reformierakonnal tähtsam programmitoimkonna töö.

Valimisnimekirju kokku panema hakkav nimekirjatoimkond on tema sõnul tehnilist tööd korraldav organ, mille tööd ei maksa üle tähtsustada. "On ju teada, kes on meie inimesed, kuigi eks alati võib keegi juurde tulla. Suures plaanis on ju asjad teada," sõnas Kõiv.

Reformierakonna esimees Hanno Pevkur otsustas möödunud aasta lõpus kohast loobuda ja tegi ettepaneku üldkogu kokku kutsumiseks, et valida erakonnale uus juhatus ja esimees. Üldkogu toimub 14. aprillil. Pevkut tegi ka ettepaneku valida erakonna esimeheks Kaja Kallas.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: