Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kaja Kallas: Pevkur tahtis mind ära kabetada

Kaja Kallas Reformierakonna juhatuse koosolekul.
Kaja Kallas Reformierakonna juhatuse koosolekul. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Kaja Kallas tunnistas Eesti Ekspressile, et tema ja Hanno Pevkuri heasse suhtesse tekkis mõra, kui Pevkur soovis endale riigikogu valimistel esinumbri kohta Harju- ja Raplamaal, mida Kallas arvas endale kuuluvat.

Harju- ja Raplamaa on suurim valimisringkond ning seal on võimalik igal kandideerival poliitikul koguda suur häältesaak - varasemalt olid seal kogunud suure häältesaagi reformierakondlastest nii Andrus Ansip kui ka Taavi Rõivas.

"Hanno tahtis mind ära kabetada," tunnistas Kallas ajalehele. "Et leiame sulle koha Võrus või ükskõik kus mujal. Aga ma ütlesin, et ma ei liigu."

Kallas tunnistas ka, et kui Harju- ja Raplamaal kandideeriks Pevkur Jüri Ratase vastu, siis erinevalt Kallasest ta ei eristuks ning Reformierakond jääks piirkonnas Keskerakonnale alla.

Harju- ja Raplamaa on oluline valimisringkond, sest seal on võimalik poliitikutel koguda nii üksikuna suur häältesaak kui ka tuleb sealt kõige rohkem mandaate - 14. Seetõttu on soov seal kandideerida ja olla erakonna nimekirjas võimalikult kõrgel kohal väga suur.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: