Kuressaare ettevõtteid häirivad ootamatud elektrikatkestused ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Kuressaarlased, aga eriti just linnas asuvad tööstusettevõtted on mures ilmastikust sõltumatult toimuvate ootamatute elektrikatkestuste ja pingekõikumiste pärast. Võrguettevõte Elektrilevi tunnistab, et pole kõikide hiljutiste katkestuste põhjustele veel jälile jõudnud.

Ainuüksi tänavu jaanuaris on Kuressaares toimunud juba neli täiesti ootamatut voolukatkestust, detsembrikuus oli selliseid katkestusi kaks, oktoobris üks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Rääkimata probleemidest piirkonna tööstusettevõtetele, pidi ühel korral linna suurim kool lausa koolipäeva ära jätma.

"Osakonnas, kus tehti verivorste, põles läbi külmaseadme juhtplokk pärast viiendat katkestust, mis olid järjestikused. Aju kärssas n-ö ära ja pool tööpäeva oli sellega häiritud, kuni tehnikud paigaldasid ja seadistasid uut juhtplokki. Me kaotasime praktiliselt pool tööpäeva," rääkis Saaremaa Lihatööstuse juht Kristjan Leedo.

"Tänaseks me oleme järk-järgult ka nendele rikkepõhjustele jälile saanud - on olnud kaablirikkeid, isolaatoririkkeid, liini lahklülitirikkeid," selgitas Elektrilevi käiduosakonna juhataja Andres Tõnissaar.

Kui maapiirkondade õhuliinide katkestustele on reeglina lihtne jälile jõuda seetõttu, et visuaalselt on näha, kus liinid katki, siis linnades on kaablid maa all peidus. Elektrilevi seisukohast vaadatuna ei ole Kuressaare maa-alused kaablid vanad.

"Ma ei tahaks öelda, et siin anomaaliaid on. Tõenäoliselt kuskil ikkagi füüsikalised seletused välja jõuavad. Omalt poolt oleme tänaseks kõik need väljas käinud liinid ja alajaamad üle käinud just defekteerimise valguses, et vaadata, kas on veel mingisuguseid seadmeid, mis võivad lähihetkel rikkeid põhjustada. Ega me selliseid seadmeid tegelikult täna tuvastanud ei ole," rääkis Tõnissaar.

Saaremaa Ettevõtjate Liit on juba aastaid Elektrilevi tähelepanu juhtinud sellele, et Kuressaare elektrivarustusega ei ole kõik korras.

"Seda on 21. sajandil tõesti natuke kummaline rääkida. Täna ametis olev ettevõtjate liidu juhatus võttis elektriühendused teemaks juba kaks aastat tagasi ja ega see ei olnud siis uudis. Siis olid juba seisud nii halvad ja katkestusi oli nii palju, et meie liikmetest tootmisettevõtjad võtsid teema üles. Tegelikult oleks väga tänulik, kui omanik vaataks üle Elektrilevi investeeringute kavad piirkonniti. Ja tasuks rohkem panustada," ütles liidu juhatuse liige Villu Vatsfelt.

Elektrilevi kinnitusel ühtki rahalist kahjunõuet nad elektrikatkestuste tõttu kahju kannatanud Kuressaare ettevõtetelt viimasel ajal saanud pole.

Suuremaid investeeringuid Kuressaare kaablivõrgu väljavahetamiseks praegu ettevõttel plaanis pole.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: