Elektrilevi tuvastas Kuressaare elektrikatkestuste põhjused ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Elektrilevi loodab, et on lahendanud Kuressaare piirkonnas eelmise aasta lõpust alguse saanud rohkete elektrikatkestuste põhjused.

Elektrikatkestuste tõttu on ainuüksi selle aasta esimese kahe kuuga Kuressaare ettevõtted Elektrilevile esitanud 20 kahjunõuet, kogusummas üle 20 000 euro, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Elektrilevi tuvastas, et katkestused olid tingitud alajaamades olnud liigniiskusest ja alajaama lekkivas katuses.

Kuressaares plaanis olnud tulevikuinvesteeringud on Elektrilevi toonud tänavusse aastasse ja automatiseerib veel sel aastal neli alajaama, investeerides Saaremaa elektrivõrku sel ja järgmisel aastal suurusjärgus viis miljonit eurot.

"Elektrilevi on hooldanud viimase kuu jooksul täiendavalt vähemalt 20 alajaama. Eks need kõik tegevused kannavad vilja. Lõpptulemuses saame olla kindlad alles siis, kui sarnased ilmastikuolud korduvad. Tõenäoliselt praegu selle külmaga ei ole niiskust alajaamades. Kui hakkavad sulad tulema, siis tegelikult selgub ka tõde, kas kõik võimalikud põhjused on ennetatud," rääkis Elektrilevi käiduvaldkonna juht ja juhatuse liige Andres Tõnissaar.

"Me leidsime erinevaid lühise ülelöögi jälgi, mis on tingitud niiskusest. Me leidsime katkiseid isolaatoreid, lüliteid. Need kõik on tänaseks tehtud," lisas ta.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: