Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Fotod: Tallinnas kogunes Reformierakonna volikogu

{{1516450620000 | amCalendar}}

Tallinnas kogunes laupäeval Reformierakonna volikogu, et teha poliitilisi kokkuvõtteid ja kinnitada aprillis toimuva esimehe valimiste sisevalimiste kord.

Volikogul arutati tulevikuplaane, erakonna programmi ja 2019. aasta valimiste platvormi teemasid. Samuti kinnitati sisevalimiste kord, mille kohaselt algas laupäevast ka erakonna esimehe ja juhatuse liikmete kandidaatide ülesseadmine.

Reformierakonna esimehe Hanno Pevkuri sõnul tuleb aprillis valitaval uuel juhatusel tõsine tööaasta.

Pevkuri sõnul on Reformierakond ainus alternatiiv Keskerakonna juhitavale valitsusele. "Ma olen täiesti veendunud, et kui me suudame hoida ühtset löögirusikat, suudame riigikogu valimised ka võita," ütles erakonna esimees.

"Valitsuse vajakajäämiste nimekiri on pikk, kuid kõige valusamalt lõikavad ühiskonda maksudega tekitatud segadus, korruptiivsed ja omasid eelistavad skeemid toetuste ning nn tasuta asjade jagamisel, Kremli propagandamasina toitmine ning avaliku raha kasutamine poliitkampaaniaks, opositsiooni suukorvistamise katsed ja palju muud. Seda nimekirja kroonib justiitsministri hiljutine sõnavõtt, kus ta lisaks naistevastase vägivalla heakskiidule kasutas ka ministrile lubamatult labast kõnepruuki," lisas Pevkur.

Reformierakonna aseesimehe Kaja Kallase sõnul annab praeguse valitsuse tegevus hea pinnase selleks, et sõnastada, millist tulevikku Eestilt tahta.

"Kui me võitlesime tagasi oma iseseisvuse, siis oli meie soov kõike ise otsustada, ise hakkama saada, püüelda parema elu poole. Tundub, et tänapäeval kipub see idee hägustuma. Aga on põhjus, miks me tähistame sel aastal 100. iseseisvumispäeva, mitte sõltuvuse päeva," rääkis ta.

"Väheneva ja vananeva rahvastikuga ühiskonnana peame ausalt rääkima sellest, kuidas uute väljakutsetega toime tulla. Abivajajaid tuleb muidugi toetada, kuid peame tulema välja ka uute ideedega, kuidas soodustada ettevõtlikkust ja pealehakkamist, kuidas aidata meie ettevõtjaid pakkuma kõrgema lisandväärtusega tooteid ja teenuseid," selgitas Kallas.

Ta lisas, et Reformierakonna eesmärk on võita 2019. aasta riigikogu valimised ning asuda valitsust juhtima.

Valimisplatvormis on üheks tähtsamaks teemaks maksusüsteem ja selle muutmine.

"Ma usun, et maksusüsteem on see, mida inimesed ootavad, et see oleks lihtne, ühetaoline ja kõigile arusaadav," rääkis Pevkur "Aktuaalsele kaamerale".

Kevadisel üldkogul erakonna esimehe kohale kandideeriv Kaja Kallas ütles, et tema arvates tuleks valimisteks valmistumisel kombineerida erakonna senised tugevad küljed uuendustega. Samuti peaksid kandideerima koos uutega ka kogenud poliitikud.

"Mulle tundub, et praegu Eesti ühiskonnas hakkab kuidagi võimust võtma selline, et vot, kui meil oleks inimesed välja vahetatud, siis oleksid probleemid lahendatud. Aga ma leian, et igal inimesel on nii omad tugevsed kui nõrkused," sõnas Kallas.

Valimisnimekirjaed kinnitatamiseni kulub veel aega. Valimised on rohkem kui aasta pärast.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: