Saarlased toetavad ettevõtjate sillaehituse ideed

{{1515776760000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Saarlased usuvad silla vajalikkusse ning tunnevad rõõmu, et ettevõtjad Raivo Hein ja Raivo Kütt silla ehitamise idee välja käisid.

"Praegu me oleme äärmiselt positiivselt meelestatud. Kui ikkagi väga lugupeetud ettevõtjad sellise asja on käivitanud, siis Saaremaa kogukond ja Saaremaa vald kindlasti peavad igati kaasa aitama. Seda enam, kui ei ole sinna arvestatud ei kohaliku omavalitsuse ega ka riigi vahendeid," kommenteeris Saaremaa vallavanem Madis Kallas "Aktuaalsele kaamerale".

Idee üle väljendas heameelt ka ettevõtja Vjatšeslav Leedo, kelle sõnul peab saarega püsiühendus olema. Iseküsimus, kas see peab just sild olema.

"Tegelikult mul on siiralt hea meel, et Raivo on selle poleemika üles tõstnud, sest püsiühendus on ikka püsiühendus. Sellest me oleme ju rääkinud 20 aastat, et püsiühendus peab olema. Omaette küsimus on, kas see peab sild olema," rääkis ta.

Kuressaare linnateatri loomejuhi Aarne Mägi sõnul ei ole ka praegusel ühendusel suurt viga, kuid sild oleks hea.

"Ma arvan, et kui härra Hein ettevõtjana selle asja üles võtaks, siis oleks asjal ka jumet. Sel teemal on räägitud väga palju, isegi kümneid aastaid. Sild oleks hea, aga ma pean ütlema, et ega praegusel ühendusel ka suurt viga ei ole," sõnas ta.

Ka inimesed Kuressaare tänavatel toetavad silla ideed.

"Ma arvan ikkagi, et olen silla poolt, sest praame tuleb ju pidevalt hooldada," ütles Uku.

"Väga hea idee, jah," märkis Ivika.

Õhtul kella 21 ajal Virtsu sadamas viibinud ERR-i ajakirjanik Juhan Hepner rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et ka enamik praamijärjekorras olnud inimestest olid sillaideest vaimustuses.

Samas oli tema sõnul ka paar inimest, kes pigem silda ei taha, kuna nende arvates kaob siis saare eksootika ära.

Hepneri hinnangul annaks sild saarlastele vabaduse ning annaks juurde ka turismile, sest suvistel tippaegadel jääb kahest suurest parvlaevast reisijate teenindamiseks väheks. Samuti võidaksid Hepneri sõnul sillast ettevõtted, kes ei pea muretsema, et toodang ei saa näiteks tormise väina tõttu liikuma.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: