Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Trump: kongress toetagu 1,5 triljoni väärtuses taristuinvesteeringuid

{{1517367960000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / REUTERS

USA president Donald Trump kutsus teisipäeval kõnes olukorrast riigis kongressi toetama 1,5 triljoni dollari suurust investeerimiskava riigi vananeva transporditaristu uuendamiseks.

"Me ehitame uued säravad teed, sillad, kiir-, raud- ja veeteed üle kogu meie maa," ütles Trump kongressi kahe koja ühisistungil. "Me teeme seda ameerika südame, käte ja südikusega."

Iga dollar tuleb kulutada mõistlikult koos osariigi ja kohalike valitsustega ning kaasates seal, kus kohane, ka erasektori investeeringuid, lausus riigipea kauaoodatud kõnes.

Presidendi sõnul on alates tema valimisvõidust 2016. aasta novembris Ühendriikides loodud 2,4 miljonit uut töökohta.

Ta kiitis tööhõivemäära ja kuulutas, et aktsiaturud "on purustanud ühe rekordi teise järel, suurendades oma väärtust kaheksa triljoni dollari võrra".

President lubas ka, et miljonitele ameeriklastele jääb pärast vabariiklaste maksureformi elluviimist rohkem raha kätte.

"Majandusliku alistumise ajastu on läbi"

Trump kuulutas aastakõnes ka, et majandusliku alistumise ajastu on läbi ja edaspidi ootavad Ühendriigid õiglasi ja vastastikuseid kaubandussuhteid.

"Ameerika on viimaks sulgenud aastakümneid kestnud ebaõiglaste kaubanduslepingute peatüki, mis ohverdas meie õitsengu ja viis mujale meie firmad, töökohad ja jõukuse. Meie riik on kaotanud oma jõukuse, kuid me saame selle väga kiiresti tagasi," ütles Trump kongressi kahe koja ühisistungil.

Presidendi sõnul kavatseb USA töötada halbade kaubanduslepingute parandamise ja uute üle läbirääkimiste nimel. "Neist saavad head ja õiglased lepingud. Me kaitseme ameerika töölisi ja intellektuaalset omandit meie kaubandusreeglite jõustamise teel. Oma tööstusharusid uuesti üles ehitades on ka aeg ehitada taas üles meie lagunev taristu," lausus ta.

Täismahus saab Trumpi kõne üleskirjutust lugeda SIIT.

Täismahus videot kõnest ja demokraate esindanud rahvasaadik Joseph Kennedy III vastukõnest saab vaadata järgmistest akendest:

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: