Ukraina võttis Eesti maksuparadiisi nimekirjast välja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1517396400000 | amCalendar}}
Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Eesti võeti kolmapäeval välja Ukraina nn maksuparadiiside nimekirjast, kinnitasid ERR-ile peaminister Jüri Ratas ja välisminister Sven Mikser.

"On hea uudis, et Ukraina valitsus otsustas Eesti ja Läti kõrvaldada riikide nimekirjast, keda käsitletakse madala maksumääradega riikidena," ütles välisminister Sven Mikser ERR-ile.

Peaminister Jüri Ratas lisas ERR-ile, et sai kolmapäeval lõuna ajal sõnumi Ukraina peaministrilt, kes ütles, et Ukraina valitsus otsustas Eesti ja Läti nn maksuparadiiside nimekirjast välja võtta.

"Loomulikult on see halvendanud meie ettevõtete konkurentsivõimet, see on tähendanud päris mitmeid suhtlemisi, minul Ukraina presidendi, peaministri ja rahandusministriga, aga muidugi on see hea uudis," tähendas Ratas. "Eesti ja Ukraina jätkavad head koostööd ja sõbralike riikidena."

Ratas avaldas tänu Ukraina peaministrile, presidendile ja rahandusministrile, kes omalt poolt lahendusele kaasa aitasid. 

Välisminister Mikseri sõnul tegi Eesti maksuparadiiside nimekirjast kõrvaldamise nimel head tööd meie suursaatkond Kiievis ja mitmed välisministeeriumi ametnikud. "Tahan kindlasti tänada ka peaministrit ja rahandusministeeriumi ametnikke meie olukorra selgitamisel Ukraina kolleegidele."

Mikseri sõnul on kahetsusväärne, et taoline intsident üldse aset leidis ja ta avaldas lootust, et tulevikus õnnestub vältida taoliste ebameeldivate intsidentide kordumist.

"Eesti ja Ukraina vahelised head suhted on liiga olulised, et taoliste juhtumitega neid kahjustada. Loodan väga, et asjassepuutuvad Eesti ettevõtjad ei ole kandnud väga suurt kahju ja saavad Ukrainas jätkuvalt äri teha."

Välisministri sõnul jälgib Eesti tähelepanelikult, et kolmapäevane otsus saaks ellu viidud ja rakendatud ning ta soovitas ka Ukrainas tegutsevatel Eesti ettevõtjatel sellest teada anda.

Suursaadik: poliitilist tausta polnud

Eesti suursaadik Ukrainas Gert Antsu ütles intervjuus "Aktuaalsele kaamerale", et Eesti sattus nn maksuparadiisi nimekirja Ukraina ametnike möödalaskmise tõttu.

"Ukraina rahandusspetsialistid hindasid valesti Eesti maksuseadusi. Nad leidsid, et meil on ettevõtete tulumaksumäär null protsenti ja seetõttu meid sinna nimekirja lisati," rääkis Antsu.

Ta möönis, et see oli Ukraina poolelt tehniline otsus, mitte poliitiline kaalutlus. "Meie aur läks nende nädalate jooskul selgitamisele ja põhjendamisele, miks tuleks meid nimekirjast välja võtta."

Suursaadiku sõnul on kindlasti neid ettevõtteid, kes on kahju kannatanud, kuid selle suurus pole teada.

"Ettevõtted ei saanud näiteks konverteerida raha Ukraina valuutast eurodeks ja seda siis Eestisse kanda. Eesti eksport, näiteks kalaeksport oli takistatud, kuna Ukraina importijad ei saanud selle kala eest maksta," tõi ta näiteid.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: