Vaidlus Eesti maksuparadiisiks oleku üle pole lahendust saanud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Reuters/Scanpix

Ukraina keskpank saatis finantsasutustele selgitava kirja, milles kinnitab, et Eesti ettevõtteid ei ole vaja täiendavalt uurida, niinimetatud offshore-riikide nimekirjas on Eesti aga endiselt. Eesti suursaadik Ukrainas Gert Antsu sõnul tuleb jätkata tööd, et pääseda madala maksumääraga riikide nimekirjast välja.

Ukraina valitsus võttis möödunud aasta lõpus vastu määruse, millega lülitati Eesti madala maksumääraga riik nimekirja. Pangad võtsid selle oma töös aluseks ja kohtlesid Eestiga tehtavaid tehinguid kui tehinguid riskantse piirkonnaga. See tekitas Eesti eksportööridele ja Ukrainas tegutsevatele Eesti ettevõtetele väga suuri probleeme, vahendasid ERRi raadiouudised.

"Tänu Eesti kontaktidele Ukraina ametkondadega ja ka tänu meie peaministri eelmise nädala suhtlusele saatis Ukraina keskpank nüüd pankadele täpsustuseks laiali kirja, et ei peaks seda valitsuse määrust aluseks võtma ja tehinguid Eestiga ei peaks vaatama kui tehinguid maksuparadiisidega," selgitas Antsu.

Seega on tema sõnul esmane probleem vast lahendatud, aga nüüd on väga tähtis see, et pangad ka seda kirja korrektselt ja kiiresti rakendaksid.

Suursaadik märkis, et vaidlus käib selle üle, et Eesti ei ole nõus olema madala maksumääraga riikide hulgas, sest see tekitab probleeme nii meie ettevõtetele kui nende Ukraina partneritele maksuameti või endiselt pankadega. Nende probleemide vältimiseks tuleks Eesti sellest nimekirjast välja võtta.

Antsu sõnul suhtlevad sel nädalal omavahel rahandusministeeriumid ja Eesti üritab Ukraina poolele tõestada, et meil on igati korralik maksusüsteem ja me ei peaks sinna nimekirja kuuluma.

"Vajadusel võtame ette muu taseme kontaktid," kinnitas suursaadik ja lisas, et ollakse valmis suhtlema ka poliitikute tasemel, kuid mõne päeva peab andma Ukraina poolele aega antud konstruktiivsete lubaduste ellu viimiseks.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: