Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rahandusministeerium on alkoholiaktsiisi laekumise osas optimistlik

Alkoholikogus, mille üks inimene võib üle piiri tuua, ilma peaks maksuametile tõestama, et see ta isiklikuks tarbeks on.
Alkoholikogus, mille üks inimene võib üle piiri tuua, ilma peaks maksuametile tõestama, et see ta isiklikuks tarbeks on. Autor/allikas: rahandusministeerium

Kuigi 2017. aastal laekus riigieelarvesse alkoholiaktsiisi 221 miljonit eurot, ootab rahandusministeerium 2018. aasta laekumiseks ligi 110 miljonit eurot enam.

2018. aasta eelarvet koostades prognoosis rahandusministeerium, et alkoholiaktsiisi laekub eelarvesse 341,2 miljonit eurot.

Riigikogu otsustas 16. jaanuaril kehtestada õllele ja kangele alkoholile alates 1. veebruarist madalama alkoholiaktsiisi määra, kui seadus enne seda ette nägi.

"Kui prognoosi selle muudatuse mõjuga korrigeerida, on tänavu oodata alkoholiaktsiisi tulu kokku 333 miljonit eurot," öeldi rahandusministeeriumist ERR-ile.

Järgmise maksulaekumiste prognoosi avaldab rahandusministeerium aprillis riigi eelarvestrateegia koostamise eel. Uus prognoos arvestab ka 2017. aasta tegelikke laekumisi ning kasvanud piirikaubandust.

Mille arvelt ootab rahandusministeerium, et aktsiisi laekub rohkem kui 100 miljonit enam kui 2017. aastal?

Ministeerium selgitas, et 2018. aastal on oodata suuremat laekumist võrreldes aasta varasemaga, sest käesoleval aastal toimub praeguste eelduste järgi kaks aktsiisitõusueelset varumist, samas kui 2017. aasta varud nihkusid suures osas 2016. aastasse.

"Lisaks realiseeruvad laekumistes 1. veebruari aktsiisitõusude mõju ja ka 2017. aasta suvel tõstetud õlle ja muu lahja alkoholi aktsiisitõusude mõju, mille mõju 2017. aastal oli suuremahulise varumise tõttu suhteliselt väike," märkis ministeerium.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: