Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Merkel: Saksamaa peab olema Euroopale hea partner

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel rõhutas traditsioonilisel tuhkapäeva kõnekoosolekul, et Saksamaa peab olema Euroopale hea partner.

Sotsiaaldemokraatide juhi kohuseid täitev Olaf Scholz kutsus parteikaaslasi konservatiividega saavutatud koalitsioonilepingut heaks kiitma, vahendasid ERR-i teleuudised.

Scholz püüdis kokkuleppe vastaseid enne järgmisel nädalal algavat hääletamist, peamiselt nooremaid parteikaaslasi veenda, et valijad ei andestaks sotsiaaldemokraatidele vastutustundetut käitumist.

Merkel rõhutas, et varem ei ole nii läinud, et pärast valimisi ei õnnestu tuhkapäevaks valitsust kokku saada. Tema sõnul peaksid kõik inimesed ja kõik erakonnad küsima, mida nemad saaksid oma riigi heaks teha ning lõpetama vingumise.

"Saksamaa peab olema Euroopale hea partner. Ja hea partner ei saa olla julgustades võlgade üldistamist või seistes vastu stabiliseerimiskokkulepetele. Aga me oleme hea partner Euroopale kui seisame stabiilse euro eest ja püüame ehitada Euroopas tugevat ja stabiilset majandust," rääkis liidukantsler.

Saksamaa sotsiaaldemokraatide juhiks pürgiv Andrea Nahles lubas aga valitsusliidus olles partei poliitika eest seista. Tema sõnul on liidukantsler Merkeli paremad päevad möödas.

Kuid ka Nahles kinnitas, et valitsusse minek võimaldaks parteil uuesti jõudu koguda.

"Seltsimehed, meid vajatakse! Sellise enesekindlusega asume tegutsema ja võtame vastutuse selles valitsuses. Kuid me ei kavatse olla valitsuses kaasajooksikud. Me teeme enda poliitikast lähtuvaid ennepanekuid. Me astume järjekindlalt proua Merkelile vastu!" rääkis ta.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: