Gammeri-Hirve süüasi tõi seitse vahistamist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Advokaat Viktor Särgava vahi alla võtmist ei pidanud prokuratuur vajalikuks
Advokaat Viktor Särgava vahi alla võtmist ei pidanud prokuratuur vajalikuks Autor/allikas: Mihkel Maripuu/Eesti Meedia/Scanpix

Harju maakohus vahistas kahe tuntud ärimehe osalusega süüasjas seitse inimest, kellest kuus võeti vahi alla kolmapäeval ja seitsmes neljapäeva.

Prokuratuuri kinnitusel taotleski prokurör seitsme kahtlusaluse vahi alla võtmist, millega kohus oli ka päri. Vahistatute seas on ka ärimehed Hubert Hirv ja Pavel Gammer, küll aga pääses vabadusse vandeadvokaat Viktor Särgava, kelle vahi alla võtmist prokuratuur ei taotlenud.

Keskkriminaalpolitsei pidas kuritegelikku ühendusse kuulumises kahtlustatavana kinni ja üle kuulati enam kui kümme inimest. Menetlustoiminguid selles kriminaalasjas alustati teisipäeval. Politsei otsis läbi ka kahtlustatavate elu- ning töökohti peamiselt Tallinnas ja Harjumaal, aga ka mujal Eestis.

Riigiprokuratuuri kahtlustuse järgi on aastaid tegutsenud kuritegelik ühendus toime pannud erinevaid majandusalaseid ning varavastaseid kuritegusid eesmärgiga teenida ühenduse juhtidele ning liikmetele varalist kasu. Lisaks füüsilistele isikutele kasutati kuritegude toimepanemiseks ka erinevaid juriidilisi isikuid. Kuritegelikul teel saadud tulu täpne suurus on väljaselgitamisel.

ERR.ee andmetel olid kinnipeetute seas ka tuntud ärimehed Hubert Hirv ja Pavel Gammer ning kahtlustatavate hulgas on ka tuntud vandeadvokaat Viktor Särgava. Keskkriminaalpolitsei pidas teiste hulgas kinni ka oma kunagise kolleegi, rahapesu andmebüroos üle kümne aasta töötanud Aivar Orukase, samuti kunagise kaitsepolitseiniku Viljar Subka.

Keskkriminaalpolitsei võttis kinni ka Eesti kuritegelikus ilmas tuntud Ahmed Ozdojevi, kes kahtlustuse kohaselt tegi etteasteid seoses väljapressimise katsega.

Kahtlustus sisaldab mitmeid maksupettuste episoode, kokku vähemalt üle miljoni euro, samuti üle kolme miljoni USA dollari väljapressimise katset ühelt ettevõtjalt.

Riigiprokurör Eve Olesk sõnas, et teisipäeval esitati kahtlustused kuritegeliku ühenduse juhtidele ning erinevatele kuritegeliku ühenduse liikmetele.

"Kuivõrd kahtlustuse järgi oli kinnipeetud isikute tegevus suunatud ebaseadusliku tulu teenimisele, siis pööratakse edaspidise menetluse käigus ka suurt tähelepanu kriminaaltulu tuvastamisele ja arestimisele," lisas Olesk.

"Kui seni on kuritegelikud ühendused tegelenud eelkõige narko- või vägivallakuritegudega, siis seda ühendust iseloomustab eelkõige valgekraeline kuritegevus. Ühendusel oli püsiv ja süsteemne ülesehitus, mille iga liige andis oma panuse kriminaaltulu teenimiseks," sõnas keskkriminaalpolitsei juht Aivar Alavere.

Kriminaalmenetlust viib läbi keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo ja juhib riigiprokuratuur.

Allikas: BNS/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: