Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Helme: riik nuhkis aastaid minu tagant ja kasu sellest sai Tarand

Martin Helme SAPTK meeleavaldusel.
Martin Helme SAPTK meeleavaldusel. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

EKRE aseesimehe Martin Helme sõnul algatati seoses talle kuulunud kohviku pankrotiga 2008. aastal kriminaalasi, mille käigus kuulati teda salaja pealt ja loeti ta e-kirju ning millest Helme väitel lõikas kummalisel kombel kasu Indrek Tarand.

""Pealtnägijas" tuldi tohutu suure paljastusega lagedale – minu kohviku pankrot 2008. aastal, millele järgnes – üllatus-üllatus – mulle teadmata kriminaalasja algatamine. Mind tehti kahtlustatavaks ja ma olin kolm aastat järjest kriminaaluurimise all nii, et ma isegi ei teadnud seda. Kogu selle aja jooksul mind jälgiti, kuulati pealt, loeti meile jne," rääkis Helme 18. veebruaril Tre Raadio saates "Räägime asjast".

Helme väitel lõikas kummalisel kombel sellest kõigest kasu Indrek Tarand oma Euroopa Parlamendi kampaanias.

"Mis juhtus 2009. aastal? Ohoo, olid Euroopa Parlamendi valimised, kus ma olin üksikkandidaat. Meenutan, missugused oli 2009. aasta Euroopa Parlamendi valimised - oli tohutu protestimeelsus suletud nimekirjade vastu ja üksikkandidaadid said väga häid hääli. Ja kui ma vaatasin, kuidas Indrek Tarandi kampaania põhimõtteliselt teeb enne seda, kui mina teen ära asju, mille mina olin välja mõelnud ning oma sõprade ja meeskonnaga läbi arutanud... Ta teeb nädal varem need asjad ära ja on samm ees kogu aeg."

“2011. aastal olid riigikogu valimised, kus olime üksikkandidaatidena üleval. Ma ikka ei teadnud, et olen pealtkuulatav. Ja kui tähtaeg sai täis, siis lõpetati see uurimine ära. Selle aja jooksul, kui pealt kuulatakse, tegeletakse ka õngitsemisega – äkki ta ütleb ja teeb midagi, mille põhjal saab mõne teise asja algatada või kellegi teise inimese vahele võtta. Alati seda ei juhtu, aga teatud juhtudel sellist asja kuritarvitatakse.”

Indrek Tarand ei soovinud Helme väiteid kommenteerida.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: