Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Advokatuur keelas Särgaval kriminaalasjades õigusteenuse osutamise

Advokaat Viktor Särgava vahi alla võtmist ei pidanud prokuratuur vajalikuks
Advokaat Viktor Särgava vahi alla võtmist ei pidanud prokuratuur vajalikuks Autor/allikas: Mihkel Maripuu/Eesti Meedia/Scanpix

Advokatuuri juhatus keelas ettevõtjate Hubert Hirve ja Pavel Gammeri kriminaalasjaga seoses kahtlustuse saanud vandeadvokaadil Viktor Särgaval kriminaalasjades õigusteenuse osutamise.

Advokatuuri juhatus kuulas Särgava ära ning leidis, et kuna ta on ise menetlusalune, siis ei peaks ta suhtlema klientide nimel uurimisorganitega ega ajama kriminaalasju kohtus, kirjutab Äripäev.

Selle vältimiseks otsustas juhatus Särgava tegevuse osaliselt peatada ning keelata tal kriminaalasjades õigusteenuse osutamise, kuni kestab tema suhtes kriminaalmenetlus.

Keskkriminaalpolitsei pidas veebruari algul kinni tuntud ärimehed Hubert Hirve ja Pavel Gammeri ning veel ligi 10 nendega seotud inimest.

Kinnipeetuid kahtlustatakse kuritegelikku ühendusse kuulumises, ühenduse juhtimises kahtlustatakse Hirve ja Gammerit.

Väidetavalt sisaldab kahtlustus maksupettuste ja omastamise episoodi, kokku vähemalt üle miljoni euro, samuti üle kolme miljoni USA dollari väljapressimise katset ühelt ettevõtjalt.

Keskkriminaalpolitsei pidas teiste hulgas kinni ka oma kunagise kolleegi, rahapesu andmebüroos üle 10 aasta töötanud Aivar Orukase, samuti kunagise kaitsepolitseiniku Viljar Subka.

Lisaks eelmistele on kahtlustatavate hulgas ka tuntud vandeadvokaat Viktor Särgava. Samuti võttis keskkriminaalpolitsei kinni Eesti kuritegelikus ilmas tuntud Ahmed Ozdojevi.

Kinnipeetutest seitse vahistati kohtu loal esialgu kuni kaheks kuuks.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: